Na konci roku bude na silnicích Evropské unie rušno. Přinášíme proto přehled, kdy mají v Německu, ale i dalších evropských zemích svátky a prázdniny a dají se tedy očekávat komplikace v dopravě.

Není tajemstvím, že Škoda chystá další SUV, menší než Karoq. Podle registrovaných názvů by vůz, vycházející z konceptu Vision X, mohl nést název Kosmiq. V Jižní Africe už byl vyfocen téměř bez maskování.

Vyrazit s elektromobilem s dojezdem jen lehce převyšujícím dvě stovky kilometrů napříč Evropou chce pořádnou porci kuráže, příprav a nadšení. Posádka ČK motorsportu urazila s modelem Kia Soul během několika dní více, než 4000 km. Jaké nástrahy musela zdolávat, jak náročný je samotný podnik eRallye Monte-Carlo a jak se v tomto světle jeví evropská infrastruktura dobíjecích stanic?

Testování nového Volkswagenu Passat se blíží do finále, odhalen bude už v příštím roce. Co od něj můžeme čekat?

Poslední letošní nárazové zkoušky Euro NCAP otestovaly devět nových vozů. Většina si odnesla maximální hodnocení pěti hvězdiček, dvě auta ale totálně propadla.

Pneumatiky s váhou 5,5 tuny, nejrychlejší i nejdražší kusy s cenou jakou má luxusní vila, pláště, které při testech objedou 500krát okolo země. Continental sestavil žebříček sedmi zajímavostí ze světa.

Škoda oficiálně představila nástupce Rapidu, model Scala. V nabídce je pět motorů s výkony od 66 do 110 kW. Konkurent VW Golf nebo Fordu Focus vstoupí na trh v první polovině roku 2019.

Pojišťovna Allianz zkontrolovala statistiky od roku 2015 a dospěla k závěru, že pondělí je prokleté - vzniká nejvíc pojistných událostí.

Doba eletrická je tu. Vědci Toyoty přišli s novou technologií, která zajistí větší objem i bezpečnost moderních akumulátorů. Podle Volkswagenu je navíc za dveřmi konec spalovacích motorů, a tak chystají poslední platformu určenou pro konvenční pohon. Do budoucna už se počítá jen s elektromobily.

Jen tři procenta tuzemských firem se při koupi vozů do flotil rozhoduje na základě loajality ke značce. Nejdůležitějším kritériem při výběru vozu je spolehlivost. Pro tři z deseti firem je důležitá cena splátky. Vyplývá to z průzkumu agentury NMS Market Research pro automobilku Toyota mezi fleetovými manažery.