Nejdůležitější model značky Škoda – Octavia – se pomalu, ale jistě chystá na novou, už čtvrtou generaci. Ta přijde sice až v roce 2020, ale do médií už unikají první podrobnosti a spekulace. Kromě nové grafiky světel, která už nebudou dělená, bude nejvíc novinek pod kapotou.

Od září musí být všechny nově prodávané automobily v Evropě homologovány podle nových testů WLPT a RDE. Řada automobilek to nestíhá? Proč a co je na těchto testech tak náročného? Přinášíme jednoduchý přehled.

BMW už naplno testuje svoji chystanou novinku X7 a podrobuje ji náročným zkouškám odolnosti za polárním kruhem, na pouštních cestách i na dálnicích.

Podle průzkumu americké společnosti Pied Piper Management se s nejlepším přístupem setkáte v autosalonech značky Audi, naopak v hodnocení propadla zákazníky tolik milovaná Tesla.

Nepřipoutaný pes dokáže v autě v případě havárie fatálně ohrozit všechny cestující. Pokud pojišťovny Allianz ukazuje, že z 35kilového psa se po nárazu v pouze 40kilometrové rychlosti stane hroch.

Během minulého měsíce předal Auto Palace Butovice svému obchodnímu partnerovi, společnosti LYRECO CE/SE, celkem 42 vozů Hyundai i30 WG 1,6 CRDi, 81 kW ve výbavě Style s navigací a také ve stejném odstínu bílé barvy. Vozidla byla profinancována formou operativního leasingu od společnosti Business Lease, s.r.o.

Doba ročních leasingových smluv, které sice automobilkám pomohly k vyšším prodejním číslům, ale způsobily na trhu obrovský tlak na zůstatkové hodnoty, skončila. Problémem se ale ukázaly i dvouleté smlouvy.

Na českých silnicích to nepoznáte, ale celosvětově jsou pick-upy velmi důležitou třídou vozů. Teď si chce svůj díl urvat i Mercedes. Má sice japonské vnitřnosti, ale hvězdu na kapotě nese velmi hrdě.

Na Mezinárodním autosalonu v Paříži představí Škoda v říjnu dalšího člena své rodiny Scout. První informace o modelu Karoq Scout jsou ale už známy. Dostanete ho jen s automatem DSG.

Na konci roku 2018 uvede Mercedes-Benz nejmenší sedan ve své nabídce, a to ve třídě A. S hodnotou cx = 0,22 a čelní plochou A = 2,19 m2 dosahuje novinka nejnižšího součinitele aerodynamického odporu vzduchu ze všech sériově vyráběných vozidel na světě. Rekord tak vzala svému sourozenci, modelu CLA kupé.