Kampaň MeToo a ekologické odmítání spalovacích motorů se nečekaně protlo. Učitelka z jihozápadního Londýna obvinila tankovací pistole u čerpacích stanic z toho, že jsou navrženy pro muže a jsou „sexistické“. Zvažuje proto nákup elektromobilu.

Toyota loni v České republice podepsala 12 tisíc nových zákaznických smluv, letos jich má v plánu dokonce 14 500 i přes očekávaný propad celkového trhu. Až 4000 vozů z toho by mělo být užitkových. Na rozdíl od ostatních značek nechystá ani jeden elektromobil, ale naopak několik sportovních variant svých modelů!

Ford chystá na rok 2021 premiéru nové generace svého modelu Mondeo. I když se nedávno mluvilo o tom, že klasický sedan a kombi možná úplně skončí a nahradí ho crossover, nová generace nakonec dostala zelenou.

O elektromobilitě se mluví, automobilky letos chystají doslova invazi nových modelů, ale český stát v této oblasti zaostává. Tvrdí to aspoň závěr letošního vydání průzkumu EV Readiness Index, který pravidelně zveřejňuje společnost LeasePlan u příležitosti výročního zasedání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu.

Předseda představenstva Volkwagen Group Herbert Diess se domnívá, že koncern je příliš pomalý v zavádění nových technologií a musí se urychleně změnit, aby neskončil jako Nokia.

Na českém trhu odstartoval prodej druhé generace Renaultu Captur. Druhý nejprodávanější model ve svém segmentu už ale není nejlevnější. Začíná na částce kousek pod 400 tisíc korunami, takže „dohnal“ většinu svých konkurentů.

Zdá se, že pokud jde o barvu, jsou kupující aut stále velmi konzervativní. Celých 38 % nových automobilů na světě má totiž právě tuhle barvu. Velkou roli v tom hrají firemní fleety.

Každou desátou nehodu v České republice způsobí mladý řidič ve věku do 24 let. I přes meziročně mírně klesající tendenci je však počet usmrcených či těžce zraněných lidí při těchto nehodách stále alarmující.   

Automobilka TPCA z Kolína oznámila, že v budoucnu plánuje ke stávající výrobě přidat i Toyotu Yaris.

Toyota Motor Europe oznámila svůj plán rozšířit evropskou modelovou řadu o zbrusu nové malé SUV vycházející z nové varianty platformy GA-B.