Audi představuje sportovní vrcholný model v rámci rodiny Q – SQ8 TDI. Vznětový osmiválec, přeplňovaný dvěma turbodmychadly, propůjčuje velkému SUV zrychlení na stoku za 4,8 sekundy. Do prodeje přijde koncem léta, cena ještě nebyla oznámena.

Pokud si Američan koupí Chevrolet Corvette, nechá si ho v průměru 9 let. Naopak Mercedesu třídy C se víc než desetina majitelů zbaví do jednoho roku. Kterým dalším autům jsou Američané věrní a kterých se naopak nejčastěji zbavují?

V příštím roce by se měl představit faceliftovaný model Škoda Kodiaq. První špionážní snímky napovídají jen lehkou změnu designu, větší změny se dají naopak čekat pod kapotou.

Kia odhalila podobu svého nového SUV s názvem Seltos. Kompaktní vůz se představil na speciální akci v indickém Dillí a především pro tento trh je také určen. S prodejem v Evropě se zatím vůbec nepočítá.

Nejmenší SUV od Peugeotu čeká brzy generační výměna. Model 2008, který je v Česku nejprodávanějším vozem značky, se zvětší, dostane modernější interiér a přibude i elektrická verze.

Ve filmu Terminátor: Temný osud se na scénu vrací hvězda prvního a druhého dílu Linda Hamilton v roli Sarah Connor. Vstupuje do akce jako starší dáma s bazukou, která se bez mrknutí oka pouští do boje se supermoderním robotem. Jednou z jejích neohrožených zbraní je klasický Land Cruiser 80.

Ford tvrdí, že opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem mohou obsahovat přísady, které poškozují automobilové interiéry.

Peugeot zahájil 12. června 2019 prodej kombi verze své vlajkové lodi - 508 SW. Česká republika se tak zařadila do první desítky evropských zemí, kde se tento model začal prodávat. Nejlevnější je diesel za 770 000 Kč, na přelomu roku ale přijde i hybridní varianta.

Trh s novými vozy v České republice se za prvních pět měsíců letošního roku propadl o 9,55 %, což v praxi znamená, že nových vozů se v tomto období prodalo o 11 256 méně než v loni. Naopak prodejci ojetých automobilů hlásí rekordní nárůsty.

Všichni autorizovaní partneři značky Škoda v České republice začali přijímat objednávky na nový model Kamiq. Nejmenší SUV automobilky startuje na ceně od 379 900 Kč.