Policie České republiky zakoupila dvacítku vozů Land Rover Discovery Td6 ve speciální úpravě. Určeny jsou pro zahraniční mise.

Podle průzkumu společnosti KPMG se v blízké době přesune výroba aut do Asie. Manažeři automobilek se domnívají, že do roku 2025 zanikne 50 % kamenných dealerství.

Americká agentura iSeeCars zkoumala, které modely jsou tak spolehlivé, že si je jejich majitelé nechávají v garáži 15 a více let, a naopak, kterých aut se nejčastěji zbavují už po jednom roce. Výsledky jsou zajímavé – jako nejoblíbenější se ukázaly Toyoty, naopak v druhém seznamu se až příliš často objevovaly modely BMW a Mercedesu.

Na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas, který skončil 12. ledna, obdivovali návštěvníci řadu technologií, které by v budoucnosti měly změnit nejen automobilovou dopravu. Byla mezi nimi i jedna, která z podstatné části vznikla v České republice – jde o zatím jediný sériově vyráběný laserový skener SCALA, určený pro podporu autonomní jízdy.

Na českém trhu se začala prodávat druhá generace Dacie Duster. Design se změnil jen mírně, zato přibylo moderní techniky. Zachována ale zůstala hlavní přednost tohoto SUV – skvělá užitná hodnota za velmi přijatelnou cenu.

Česká pošta neustále průběžně modernizuje svůj vozový park. Nyní se vrací k modelu Renault Kangoo, nově usednou pošťáci také do modelů Dacia Dokker.

Škoda v České republice vyrábí dva druhy manuálních a jeden typ automatické převodovky. Nyní převzala vývoj manuálu MQ 200 pro celý koncern a pokukuje i po robotizované převodovce pro hybridní vozy.

Na veletrhu CES v Las Vegas, který začíná 9. a končí 12. ledna, představuje automobilka Nissan ojedinělou technologii, která umožní částečně číst řidičovy myšlenky.

Kia loni představila sedm nových či modernizovaných modelů, nejprodávanější přesto zůstává model cee´d, který je na trhu už šestým rokem a letos se dočká nové generace. Známe i jeho vůbec nejoblíbenější motorizaci a barvu.

Výsledky ještě nebyly oficiálně zveřejněny, ale německá média už mají jasno – koncern Volkswagen loni prodal 10,7 mil. aut a dostal se tak na první místo na světě před dlouho dominující Toyotu.