Nissan Juke téměř před deseti lety šokoval svým dramatickým designem. Teď je tady nová generace, která je větší, ale možná ještě divočejší než dřív.

 

Nissan Juke se vrací s většími rozměry, sportovním postojem, výraznými 19palcovými hliníkovými koly a „plovoucí střechou“ ve stylu kupé, aby v segmentu B-crossoverů nastavil nové standardy. V základní výbavě má kompletní osvětlení technologií LED. Jeho přední světla si zachovala svůj ikonický kruhový tvar, nově jsou však po stranách do písmene Y a doplňuje je mřížka Nissan V-Motion.
Také interiér prošel transformací. Poskytuje více prostoru pro cestující i jejich zavazadla, prostor na kolena u zadních sedadel narostl o 5,8 cm, místo nad hlavou vzadu o 1,1 cm. Zavazadlový prostor s kapacitou 422 litrů znamená o 20 % více úložného prostoru. Přepracovaný interiér poskytuje styl a pohodlí. Sedadlo řidiče má lepší polohování, v zadní části vozidla je více místa a úložného prostoru, ovládací prvky jsou pro uživatele příjemnější. Nové měkčené materiály na palubní desce, čalounění dveří a prostor pro nohy, standardní monoformní sportovní sedadla a čalounění z Alcantary nebo kůže dodá zákazníkům pocit exkluzivity.

Čtěte také: Konečně rozumné slovo: auto není zlo, ale svoboda

Nový model povyrostl. Nyní dosahuje rozměrů: 4 210 mm na délku, 1 595 mm na výšku, více prostoru zajišťuje šířka 1 800 mm. Juke však nadále zůstává kompaktní a je lehčí o 23 kg. Díky oceli s vysokou pevností má nový model tužší podvozek, který nabízí lepší stabilitu, výkon a vlastnosti při průjezdu zatáčkou a novou úroveň jistoty a kontroly nad vozem.
Zatím byly zveřejněny informace pouze o jediném motoru, kterým je přeplňovaný zážehový agregát s objemem 1,0 litru DIG-T se 117 koňskými silami. Nabízet se bude se šestistupňovou manuální nebo sportovní sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou (DCT) s možností řazení pádly pod volantem a voličem jízdního režimu (Eco, Standard, Sport).
První vozy budou evropským zákazníkům dodány na konci listopadu 2019.

Čtěte také: Pozor na silnicích – Evropa má podél silnic více kamer, než zbytek světa dohromady