Model 508 prošel výraznou generační obměnou. O příčinách tak razantních změn jsme si povídali s Bernardem Hessem, Brand Project Managerem tohoto modelu z automobilky Peugeot. V rozhovoru nám prozradil i to, že hlavním úkolem vývojového týmu nové pětsetosmičky nebyla jen snaha o změnu designu, ale celého charakteru vozu. Důsledkem všech změn by měl být i nárůst zůstatkové hodnoty, která má být srovnatelná s modely VW Passat či VW Arteon.

Moneta Money Bank je čtvrtou největší bankou v České republice a jako první takto veliká instituce se rozhodla vsadit u svého vozového parku výhradně na elektromobily. Objednáno má už 150 elektromobilů, kterými postupně nahrazuje běžné vozy svého vozového parku. Jak takový fleet funguje a co vedlo vedení firmy k takovému rozhodnutí nám prozradil senior manažer společnosti Petr Klička.

Havárie policejního sporťáku BMW i8 byla mediálně vděčným tématem v oblasti elektromobility, značka BMW ale poskytla celou řadu elektromobilů nejen policii, ale i záchranným složkám. Proč a jak vidí další směřování elektromobility v České republice odpovídá Jana Dvořáková, manažerka BMW i českého importéra značky.

Společnost Paragan se stává pojmem na poli nástaveb a proniká i na sousední trhy. O tom, co umí zákazníkům nabídnout, jsme si povídali s ředitelem Jiřím Palou.

Celkem v 18 nákupních centrech najdou zákazníci provozovnu firmy Automyčka Express. Ta ve své firemní flotile využívá trochu netypickou fleetovou značku – Mini. Jak k tomu došlo a jak vozy používají, o tom jsme hovořili s majitelem Richardem Kettnerem.

Automobilka Volvo pilně testuje autonomní technologie a věří, že budoucnost patří právě autonomnímu provozu. Své auto umožňující tento druh přesouvání chce mít v roce 2021. Více informací nám na ženevském autosalonu prozradil Björn Annwall, Senior Vice President oblasti Strategy, Brand & Retail automobilky Volvo.

Minimálně ve střednědobém horizontu je CNG stále zajímavá alternativa a proto chystáme třetí model, říká Luboš Vlček, vedoucí prodejů Škoda Auto v České republice, který nám poskytl exkluzivní rozhovor v rámci ženevského autosalonu.

O prodeji užitkových vozů, nových službách zákazníkům i chystaných novinkách jsme si povídali s Janem Procházkou, ředitelem divize Volkswagen Užitkové vozy ve společnosti Porsche Česká republika.

Opelu se za poslední roky prodejně daří a je to podle Pavla Šilhy dáno zdravým poměrem prodejů mezi fleetem a retailovými zákazníky. Letos je v popředí Astra, příští rok se můžeme těšit na novou Insignii i dva zcela nové crossovery.

Společnost PepsiCo CZ je známa především díky širokému sortimentu nealkoholických nápojů. Zasvěcení vědí, že do jejího portfolia patří také bramborové chipsy Lay’s, které vyrábí dceřiná firma Frito-Lay. My jsme se však s General Managerem společnosti Josefem Neumannem bavili o autech a operativním leasingu.