Mitsubishi L200 je jedním z nejdůležitějších globálních modelů značky a nyní se představuje ve své omlazené verzi. Ta dramaticky mění svůj vzhled, vylepšuje systém pohonu všech kol a rozšiřuje nabídku asistenčních systémů. V Evropě se na model L200 dle nové specifikace můžeme těšit v průběhu léta 2019.

Proslulý a ověřený model Mitsubishi L200 letos slaví své čtyřicetileté výročí od uvedení vůbec první generace na trh. Ta nesla ještě označení Forte a později se na některých trzích zažila i s označením Triton. Za celou tuto dlouhou dobu bylo v rámci všech pěti generací vyrobeno více než 4,7 miliónu vozů L200 / Triton, které jsou oceňovány pro jejich odolnost a užitkové schopnosti a vlastnosti v kombinaci s řidičským komfortem.
Jako dárek k tomuto výročí se současná pátá generace uvedená na trh v roce 2015 dočkala modernizace, kterou lze postřehnout už na první pohled. Díky ostrým rysům, hojnosti chromu a úzkým světlometům nyní L200 připomíná podobu modelu Eclipse Cross, doplněného o obligátní korbu. Změn se dočkal robustněji pojatý interiér. K dojmu vysoké kvality mají přispívat materiály měkké na dotek a prošívání v oblasti středové konzoly, loketních opěrek a parkovací brzdy.
Nová L200 byla pro lepší jízdní schopnosti v jakémkoliv terénu v provedení 4WD vybavena buďto systémem Super-Select 4WD, jenž zajišťuje optimální držení stopy a jízdní chování na libovolném povrchu, nebo systémem pohonu Easy-Select 4WD, který zjednodušuje přepínání mezi jízdními režimy v závislosti na povrchu vozovky. Kromě nových jízdních režimů přinášejí oba systémy pohonu 4WD vylepšené schopnosti v terénu. Modernizace znamená i řadu nových asistenčních systémů. L200 tak nabídne nový přednárazový systém, sledování mrtvých úhlů, upozornění na přijíždějící dopravu při couvání do ulice nebo sadu kamer umožňující pohled shora.
Nový je i tzv. režim Off-road. Systém Super-Select i systém Easy-Select 4WD používá nový tento režim s nastavením GRAVEL (štěrk), MUD/SNOW (bahno/sníh), SAND (písek) a ROCK (kameny). Navolením režimu Off-road se zajišťuje integrované řízení výkonu motoru, převodovky a brzdění s cílem regulovat míru prokluzu kol, a tak co nejvíce zlepšit schopnosti v terénu a vyproštění vlastními silami v bahně či sněhu.
Světovou premiéru zažívá nové Mitsubishi L200 právě dnes v Bangkoku a v Thajsku se začne prodávat ve své nové podobě už tento měsíc. Uvádění na další trhy bude následovat, přičemž do Evropy novinka dorazí v létě příštího roku.

ČTĚTE TAKÉ:

- Mitsubishi překvapilo: uvádí malý hatchback Space Star

- Pozoruhodná novinka od Mitsubishi, ale bohužel jen pro Asii

- S Mitsubishi na expedici