Opel představuje již pátou generaci svého užitkového modelu Combo Van, který logicky vychází ze spolupráce skupiny PSA a řadí se po bok sesterských modelů Peugeot Partner a Citroën Berlingo. Ověnčen titulem International Van of the Year aktuálně vstupuje na český trh s cenovkou začínající na hranici 295 900 Kč bez DPH.

Stejně jako zmínění sourozenci, i Opel Combo Van se na český trh dostaví v několika verzích, tedy buď ve standardní délce 4,40 metru, v delší verzi XL s  4,75 m a také jako verze se zdvojenou kabinou Crew Cab s pěti sedadly a nákladovým prostorem odděleným pevnou stěnou. Standardní verze s délkou 4,40 m nabízí rozvor 2785 mm, užitečné zatížení 948 kg a objem nákladového prostoru 3,3 až 3,8 m3, do kterého se dají uložit předměty s délkou až 3090 mm. Zákazníci, kteří potřebují přepravovat ještě delší věci, si mohou objednat Combo se vzhůru výklopnými dveřmi nákladového prostoru a praktickou klapkou ve střeše s příčkou o nosnosti až 100 kg. Verze XL s délkou 4,75 metru a s rozvorem 2975 mm nabídne prostor  4,4 m3, který umožňuje převážet pracovní vybavení s délkou až 3440 mm. Výhodou oproti jiným konkurenčním modelům je především to, že už i krátké provedení zvládne při naložení na šířku pojmout dvě standardizované europalety.
Velký důraz byl s příchodem nové generace, stejně jako vždy, věnován i patřičnému komfortu a bohaté moderní výbavě. Český importér tak o novém Combu Van s nadsázkou tvrdí, že má 19 životů. Pochopitelně s ohledem na to, že nabízí rovnou devatenáctku nových moderních asistenčních a bezpečnostních systémů. Jejich seznam zahrnuje například adaptivní tempomat Automatic Cruise Control, protikolizní výstražný systém Forward Collision Alert s rozpoznáváním chodců a funkcí automatického nouzového brzdění Automatic Emergency Braking, systém rozpoznávání únavy řidiče Driver Drowsiness Alert, monitorování mrtvých úhlů Side Blind Spot Alert a adaptivní systém regulace trakce IntelliGrip s pěti režimy. Kromě toho si zákazníci mohou objednat nejmodernější systémy infotainmentu, které poskytují dnes již nepostradatelnou digitální konektivitu.
Stejně jako jeho sourozenci, i nová generace Opelu Combo Van může být vybavena indikátor em přetížení. Systém vybavený senzory měří hmotnost nákladu naloženého do vozidla. Bílá LED signalizuje řidiči moment, kdy hmotnost nákladu překročí 80 procent povoleného užitečného zatížení. A pokud je tato limitní hmotnost překročena, rozsvítí se oranžové světlo se symbolem vykřičníku.
O pohon se stará pestrá sestava benzinových a dieselových motorů s výkony od 55 do 96 kW. Benzinová dvanáctistovka se třemi válci dorazí v průběhu roku a nabídne výkon 81 nebo 96 kW. Aktuální nabídka čítá vznětové čtyřválce 1.5 a 1.6 CDTi nabízející 55, 75 a 96 kW. Slabší varianty disponují manuálními pětistupňovými převodovkami, nejsilnější verze je kombinovaná s moderním osmistupňovým automatem. Pokud jde o výbavové linie, Combo Van následuje osobní řadu Combo Life a úrovně Selection, Enjoy a Dynamic. Základní cena u krátké verze činí 295 900 Kč, za prodloužený rozvor s posíleným podvozkem či vyšší výbavy se už připlácí. Řada Enjoy roste od 307 910 Kč, nejvybavenější Dynamic od 361 530 Kč bez DPH.

FOTOGALERIE:

SOUVISEJÍCÍ:

- Citroën Berlingo a Peugeot Partner - Pracanti se stylem

- Combo popáté, s novými motory, ale bez CNG

- Servisní interval až 40 000 kilometrů. PSA uvádí dodávky Peugeot Partner a Citroën Berlingo Van