jazz hybridJe jím kompaktní MPV Jazz Hybrid, který zaznamenává ve světě nemalé úspěchy. Prodalo se jej už přes 500 000 kusů. Současně s ním přijíždí i faceliftovaný Jazz s konvenčním pohonem.

 

Karosérie prodělala jen kosmetické změny. Konstruktéři se tak zaměřili především na techniku vozu. Benzínová verze modelu Jazz bude k dispozici v šesti výbavových stupních: 1.2 S, 1.2 Trend, 1.4 S, 1.4 Trend, 1.4 Comfort a 1.4 Elegance.

Již základní výbava 1.2 S obsahuje plnou škálu bezpečnostních prvků. Výbava obsahuje: ABS, VSA, čelní, boční a hlavové airbagy, dálkové centrální zamykání se sklopným klíčem, CD+MP3, vstup AUX, 2 reproduktory, elektrické ovládání předních oken, 15“ plechová kola, Magic seats s nastavitelným sklonem opěradla zadních sedadel a systém pevnění dětských sedaček ISOFIX. Cena výbavy 1.2 S je 299 900 Kč.

Nejvyšší výbava 1.4 Elegance obsahuje navíc oproti výbavě 1.4 Comfort alarm, tempomat, kožený volant, stěrače s dešťovým senzorem, tmavá boční a zadní skla, panoramatickou střechu, 6 reproduktorů a 16“ kola z lehkých slitin. Cena výbavy 1.4 Elegance je 424 000 Kč.

Jazz Hybrid bude prodáván souběžně s inovovanou benzínovou verzí modelu Jazz. Díky tomu mají zájemci o vůz segmentu B poprvé možnost zvolit vůz s paralelním hybridním pohonem. Kombinovaná spotřeba modelu Jazz Hybrid činí pouze 4,5 l/100 km. Hybridní verze si přitom zachovává velkorysý vnitřní prostor běžného benzínového modelu.

S cenou od 429 000 Kč se jedná o nejlevnější hybridní vůz na českém trhu. Potěší také perleťová nebo metalická barva bez příplatku, ale na to už jsme u Hondy zvyklí.