13 elektina uitkovch vozidel atego bluetec hybridSpolečnost Renault Trucks představila zbrusu nový navigační software pro nákladní automobily, který by měl předcházet nepříjemným situacím, v jakých často řidiči nákladních vozů kvůli navigacím končí.   

Jen stěží poznáte řidiče nákladního vozu, který by se kvůli navigaci nedostal do nějaké svízelné situace, ať už mluvíme o nízkém mostě, malém tunelu, nebo prostě stěží průjezdné silnici. Tento problém má vyřešit nový navigační software, který představila společnost Renault Truck. Jedná se o aplikaci pro iPhone, která na základě zadaných vlastností nákladního automobilu najde nejkratší a zároveň nejbezpečnější trasu. Do systému se zadávají rozměry, hmotnost, počet náprav, druh nákladu atd.

V dubnu společnost uvedla na trh celoevropskou verzi, nyní nabízí i národní, a to pro Francii, Itálii a Velkou Británii. Prodejní cena činí 99,99 eur, v zaváděcí akci dokonce o 10 eur levněji. Vzhledem k tomu, kolik trápení a peněz může tato aplikace ušetřit, se jedná o minimální částku.

Renault Trucks však nabízí i další aplikace, které slouží nejen pro zábavu, ale často jsou i užitečné. Kromě různých simulátorů a fotoalb je to zajímavá Deliver Eye, která umožňuje pořídit fotografie se zeměpisnými souřadnicemi a časem, které mohou kupříkladu dokázat nevinu řidiče v případě zpoždění nebo poškození nákladu.