TATRA získala mezinárodní uznání za svůj nový vůz TATRA PHOENIX

tatra phoenix 8x8

tatra phoenix 8x8Nejnovější vůz TATRA PHOENIX se stal druhým nejlépe hodnoceným nákladním automobilem v celkovém pořadí letošního ročníku prestižní mezinárodní odborné soutěže International Truck of the Year 2012.

Výsledky soutěže byly zveřejněny v předvečer zahájení 14. ročníku mezinárodního oborového veletrhu Trailer 2011 v belgickém městě Kortrijk.

Skvělý výsledek Tatry je znásoben faktem, že vítězný truck se řadí do segmentu silničních tahačů dálkové kamionové dopravy. TATRA PHOENIX se tak stala pro rok 2012 nejlépe hodnoceným plněpohonným vozidlem v celé soutěži.

TATRA se do soutěže, v níž o vítězi rozhoduje 24členná porota tvořená novináři specializovaných časopisů z celé Evropy, přihlásila za celou historii soutěže vůbec poprvé.

Zcela nový produkt v segmentu těžkých nákladních vozidel TATRA PHOENIX byl představen veřejnosti v druhé polovině letošního roku. Během měsíce září byla přesně podle dlouhodobého plánu spuštěna sériová výroba a nový vůz z Kopřivnice začal sbírat důležité body nejen u cílových skupin zákazníků, ale rovněž u odborné veřejnosti.

Díky svým nadprůměrným jízdním vlastnostem vycházejícím z dlouhodobě prověřeného a průběžně inovovaného podvozku tzv. tatrovácké koncepce a vysoké přidané hodnotě charakterizované mimo jiné aplikací některých konstrukčních skupin a produktů renomovaných zahraničních výrobců, TATRA PHOENIX výrazně oslovila Mezinárodní Jury Truck of the Year.

Novinářská cena International Truck of the Year byla letos udělena již po pětatřicáté. Odbornou porotu soutěže tvoří představitelé nejznámějších a zároveň nejúspěšnějších evropských odborných magazínů, reprezentujících souhrnný měsíční náklad svých titulů ve výši cca 600 000 výtisků a minimálně stejný počet odborných čtenářů.