nov kia carensNa autosalonu Mondial de l’Automobile 2012 v Paříži se dnes představilo ve světové premiéře zcela nové kompaktní MPV Kia Carens společně s druhou generací modelu Kia pro_cee’d. Poprvé se evropskému publiku ukázal také nový sedan Kia Optima Hybrid a modernizované SUV Kia Sorento.

Se zcela novou modelovou řadou Carens se Kia vrací do jednoho z nejnabitějších segmentů evropského trhu. Nový Carens splní svým designem i konstrukcí potřeby a očekávání mnoha moderních rodin. Vyznačuje se propracovanou aerodynamikou, velkorysým vnitřním prostorem s výběrem pěti nebo sedmi sedadel a širokou nabídkou komfortních a bezpečnostních prvků. K dispozici bude paleta čtyř motorů s rozpětím výkonů od 85 kW (115 k) do 130 kW (177 k) a emisemi CO2 od 118 g/km.

nov kia pro_ceedNový třídveřový pro_cee’d bude sjíždět z výrobní linky závodu Kia poblíž slovenské Žiliny od jara 2013. Dostane stejná vylepšení jako nové modely cee´d a cee´d SW. Zároveň se však ještě výrazněji posílí i jeho sportovní vzhled, díky kterému byl první pro_cee´d tolik oblíbený.

Nový pro_cee’d nabídne zákazníkům stejnou paletu motorů a převodovek i konstrukci podvozku jako ostatní členové nové modelové řady. Celková délka (4310 mm), šířka (1780 mm) a rozvor (2650 mm) jsou také stejné jako u pětidveřového modelu, zatímco linie střechy je snížena o 40 mm. Střešní sloupky B jsou v případě nového pro_cee´du posunuty o 220 mm dozadu, boční panely za střešním sloupkem B jsou nové, stejně jako boční okna, střešní sloupky C, zadní výklopné víko, zadní světlomety a zadní nárazník.

Nová Optima Hybrid je prvním hybridním vozem se zážehovým motorem v segmentu D v Evropě. Pohon obstarává skutečně inovativní „paralelní hybridní soustava“ z vlastního vývoje Kia, jejíž součástí je dvoulitrový zážehový motor a elektromotor o výkonu 30 kW. Hybridní jednotka poskytuje jedinečnou kombinaci vysokého výkonu a hospodárnosti. Největší výkon 140 kW (190 k) umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 9,4 sekundy a nejvyšší rychlost 192 km/h. Přesto je hodnota spotřeby paliva (5,4 l/100 km) nejnižší ve své třídě, tomu odpovídají také nízké emise CO2 125 g/km.

Modernizované SUV Kia Sorento přichází s výraznými změnami, včetně zcela přepracované konstrukce skeletu karoserie, nového motoru GDI 2,4 litru o výkonu 141 kW (192 k) a palety vylepšených vznětových motorů s nižší spotřebou paliva a nižšími emisemi. Modernizované Sorento nabízí vyšší úroveň kultivovanosti a rozšířenou praktickou a high-tech bezpečnostní výbavu.

„Čtyři světové premiéry v expozici Kia zde na autosalonu v Paříži pokrývají hned několik segmentů automobilového trhu a dokládají rozmanitost naší rozšiřující se produktové nabídky,“ poznamenal Hyoung-Keun Lee, viceprezident a generální ředitel společnosti Kia Motors Corporation.

Nový Carens budenov kia sorento velmi přitažlivý pro rodiny s aktivním životním stylem, které vyhledávají eleganci i praktičnost, zatímco nový pro_cee’d vyjadřuje moderním způsobem výkon a dynamiku každým svým prolisem a křivkou,“ pokračoval Lee.

„Také obě evropské premiéry ukazují důležitý pokrok značky Kia. Optima Hybrid demonstruje důmyslnou konstrukci, vyspělé technologie a jedinečný design, zatímco výrazné změny modernizovaného Sorenta činí z tohoto SUV opět velmi silného konkurenta. Zaujme především citelným snížením spotřeby paliva a zvýšením úrovně kultivovanosti,“ dodal Lee.

 

{gallery}newsy/kia_pariz{/gallery}