Test Fiat Punto Benzín vs. LPG – Kdo dojede dál?

fiat punto

fiat puntoZe srovnávacího testu dvou vozů Fiat Punto vyšel vítězně ten s pohonem na LPG. V dojezdové vzdálenosti porazil svého benzinového kolegu o celých 74,6 kilometrů. Test, který se konal 21. listopadu, připravila společnost Fiat ČR ve spolupráci se společností Flaga, předním dodavatelem LPG na českém trhu. Řidiči obou vozidel Fiat Punto před započetím jízdy načerpali palivo za 200 korun a vyrazili ve stejný čas stejnou trasou z Hustopečí na jižní Moravě. Cílem testu bylo zjistit, který vůz dokáže za danou částku dojet dál.

Aby se předešlo zkreslení výsledků kvůli odlišnému stylu jízdy, přibližně v půlce testu si řidiči vozy vyměnili. Ze stejného důvodu byla zvolena i trasa jízdy. Oba vozy zavedla jak do rušného provozu města, tak na silnice první třídy a na dálnici. Tak bylo navíc zabráněno zvýhodnění jednoho pohonu v určitých podmínkách. Test proběhl se dvěma vozy Fiat Punto, jeden s benzinovým motorem 1.2 a druhý s motorem 1.2 LPG.

„Fandili jsme Fiatu Punto s pohonem na LPG a jsme upřímně rádi, že i tento test prokázal, jak je provoz na LPG pro zákazníky výhodný. Vozy na alternativní paliva mají obecně v naší společnosti plnou podporu. Důvodem je kromě jejich ekonomického provozu také šetrnost k životnímu prostředí a bezpečnost. U autorizovaných dealerů Fiat si můžete nechat přestavět na LPG nový i ojetý vůz a na nové přestavené vozy se navíc vztahuje dvouletá záruka,“ uvedla Klára Buřičová ze společnosti Fiat ČR. „Test názorně předvedl, že se při dnešních cenách benzinu a nafty opravdu vyplatí investovat do přestavby vozu na LPG,“ zhodnotil výsledek Lubomír Sáček, odborník na LPG pohon ze společnosti Flaga.

Výsledky testu

Vůz

Cena paliva (Kč/l)

Palivo za 200 Kč

Dojezd (km)

Spotřeba

Fiat Punto 1.2 LPG

18,2

10,989

159,1

6,907

Fiat Punto 1.2 Benzin

36,2

5,525

84,5

6,539

Rozdíl

 

 

74,6

 

Zdroj: Flaga s.r.o.