V anketě Flotila roku 2013 se nejvíce dařilo značkám Škoda a VW

flotila roku2013

flotila roku2013Magazín Flotila vyhlásil společně s hlavním partnerem ankety společností ČSOB Leasing výsledky již devátého ročníku ankety o nejúspěšnější flotilový vůz. Automobily byly zařazeny do sedmi samostatných kategorií, přičemž o  výsledném umístění rozhodovaly firemní prodeje i hlasování fleetových manažerů.

Vyhlášení výsledků a předání cen vítězným automobilkám proběhlo 21. listopadu 2012 během slavnostního večera v Obecním domě v Praze. Výsledky byly vyhlášeny v sedmi flotilových kategoriích, přičemž nominace jednotlivých vozů vznikla na základě prodejů automobilů v období leden až září 2012 dle statistiky SDA.

predani 1Celkové vítěze i pořadí vozů v jednotlivých kategoriích určil počet bodů vzešlý na základě došlých hlasovacích lístků či internetového hlasování fleetových manažerů a firemních prodejů nominovaných vozů (registrace na IČO). „I letos jsme se rozhodli vsadit na tento koncept, který se nám při loňském hlasování velmi osvědčil. Jsme přesvědčeni o tom, že je důležité nejen umět vyrobit dokonalé a zajímavé auto, ale také ho umět prodat. A pokud vybíráme firemní automobil roku, logicky je nutné vycházet z čísel firemních prodejů, které dokáží statistiky SDA zaznamenat,” říká Michal Žďárský, šéfredaktor magazínu Flotila.

predani 6V kategorii Malý referentský vůz zvítězila Škoda Fabia, za kterou se na druhém a třetím místě umístily modely Škoda Citigo a Ford Fiesta. V kategorii Referentský vůz zvítězil automobil Hyundai i30, který na pomyslných stupních vítězů doplnil druhý VW Golf a třetí Kia cee´d. V prestižní kategorii Manažerský vůz nejvíce zabodovala Škoda Octavia, která díky přízni fleetových manažerů i nedostižným výsledkům v prodejních číslech v této kategorii jasně zvítězila. Druhé místo v této kategorii obsadila Škoda Superb, třetí skončila Audi A6. V kategorii SUV zvítězila Škoda Yeti, druhé místo obsadilo Volvo XC60 a třetí pozici obsadil model Hyundai ix35. V kategorii vozů MPV zvítězil VW Multivan, který následovala Škoda Roomster a VW Caddy. Mezi malými užitkovými vozy se z vítězství radoval VW Transporter, druhé místo obsadil Peugeot Partner, třetí skončil Mercedes-Benz Vito. V Užitkových vozů do 3,5 t zvítězil stejně jako v loňském ročníku Ford Transit. Na druhém místě se letos umístil Renault Master a třetí místo vybojoval VW Crafter.

Již dříve magazín Flotila oznámil i vítěze speciálního ocenění pro nejvstřícnější automobilku k fleetovým zákazníkům. Na základě výsledků exkluzivního průzkumu agentury Median získala toto ocenění společnost Toyota ČR.

Výsledky ankety Flotila roku 2013

Malý referentský vůz

skoda fabia kombiNominovaná dvanáctka malých referentských vozů dosáhla do letošního října celkových firemních prodejů (registrace na IČO) 16 452 vozů. Velkou část z nich tvořily prodeje Škody Fabia, která i díky značné přízni hlasujících zvítězila nejen v  této kategorii, ale nasbírala ze všech vozů ankety i největší celkový počet bodů. Druhou příčku mezi malými referentskými vozy získala Škoda Citigo, třetí místo obsadil Ford Fiesta.

1.          Škoda Fabia

2.          Škoda Citigo

3.          Ford Fiesta

Manažerský vůz

skoda octaviaKategorie manažerských vozů přestavila i  díky netradičnímu řazení vozů Škoda v  rámci segmentů SDA bratrovražedný souboj mezi modely Superb a  Octavia. Ve výsledku nestačil ani obrovský počet preferenčních hlasů Škody Superb na prodejní úspěch modelu Octavia. Ta tak získala po právu vítězství. Druhé místo obsadila Škoda Superb a především hlasy fleetových manažerů zařadily na třetí místo Audi A6.

1.         Škoda Octavia

2.         Škoda Superb

3.         Audi A6

Vůz kategorie MPV

vw multivan bluemotion 1Ani úctyhodný prodejní výsledek Škody Roomster neznamenal pro tento model první místo v  kategorii vozů MPV. To si díky oblibě mezi fleetovými manažery odnesl VW Multivan, kterého na pomyslných stupních vítězů doplnil na třetím místě ještě VW Caddy. Škoda Roomster obsadila v této kategorii – ostatně stejně jako v  loňském ročníku – druhé místo.

1.          VW Multivan

2.          Škoda Roomster

3.          VW Caddy

Referentský vůz

hyundai i30 1Ostře sledovaná kategorie referentských vozů dosáhla celkového firemního prodeje 9178 vozů. I zde šly prodeje ruku v ruce s  hlasováním fleetových manažerů, kteří svůj hlas nejčastěji odevzdali vítěznému modelu Hyundai i30. Druhou příčku obsadil prodejně úspěšný VW Golf a  třetí místo vybojoval stále populárnější model Kia cee’d, který mohl v  prodejích zbrzdit pozdní příchod verze kombi označované jako cee’d SW.

1.         Hyundai i30

2.         VW Golf

3.         Kia cee’d

Vůz kategorie SUV

skoda yetiKategorie SUV zaznamenala u  vybrané dvanáctky celkové prodeje na IČO 8672 vozů. První místo zde obsadila Škoda Yeti, za kterou se zařadilo Volvo XC60, které bylo v  této kategorii jednoznačným favoritem hlasujících fleetových manažerů. Třetí místo obsadil vůz Hyundai ix35. Zde za zmínku stojí vysoké procento fleetového prodeje u  automobilu Škoda Yeti, které sahá až na 81  %. Třetí Hyundai ix35 vykazuje v  této statistice výsledek rovných 53 %.

1.         Škoda Yeti

2.         Volvo XC60

3.          Hyundai ix35

Malý užitkový vůz

vw transporterNejvyšší firemní prodej ve sledovaném období i  jednoznačná převaha mezi hlasujícími fleetovými manažery vynesly první místo mezi malými užitkovými vozy Volkswagenu Transporter. Druhé místo obsadil dlouhodobě oblíbený Peugeot Partner, cenu za třetí místo vybojoval i díky přízni hlasujících Mercedes-Benz Vito.

1.          VW Transporter

2.          Peugeot Partner

3.          Mercedes-Benz Vito

Užitkový vůz do 3,5t a terénní pick-up

ford transitPo manažerských vozech v  možná nejsledovanější kategorii zvítězil shodně jako v předchozím ročníku Ford Transit. Za tento model se v  anketě postavily jak nejvyšší firemní prodeje, tak i  přesvědčivé hlasování fleetových manažerů. Druhé místo mezi užitkovými vozy do 3,5 t obsadil Renault Master, třetí příčku vybojoval VW Crafter. Prvním pick-upem v pořadí je VW Amarok následovaný Toyotou Hilux a Fordem Ranger.