Policie na Ukrajině usedla do hybridů

Celkem 635 plug-in hybridů Outlander PHEV předalo Mitsubishi ukrajinskému policejnímu sboru. Pro automobilku jde o největší flotilovou objednávku tohoto modelu.

 

Slavnostního předání vozidel v Kyjevě se zúčastnil ukrajinský premiér a dále prezident a generální ředitel Mitsubishi Motors Corporation (MMC) Osamu Masuko. Objednávka vozidel se uskutečnila na základě dohody o výměně emisních povolenek podepsané řadou japonských společností s ukrajinskou vládou. V rámci svého závazku snižovat emise CO2 a dalších skleníkových plynů na základě Programu zelených investic podle Kjótského protokolu bude Ukrajinská vláda používat pro potřeby své policie vozidla Outlander PHEV.

Čtěte také: Na českých dálnicích bude piráty stíhat BMW i8

Je to již podruhé, kdy MMC dodala vozidla na základě Programu zelených investic; v prvním případě se jednalo o postupnou dodávku 507 elektromobilů i¬MiEV estonské vládě (dodávky byly zahájeny v říjnu 2011).
Prezident a generální ředitel MMC Osamu Masuko během slavnostního předávání vozidel uvedl: „Rád bych poděkoval ukrajinské vládě za vysoké hodnocení našich vozů Outlander PHEV a rozhodnutí, že právě tyto automobily jsou tou správnou volbou pro zdejší policejní síly. Model Mitsubishi Outlander PHEV je nejen ekologický, ale navíc využívá všechny nejmodernější technologie MMC, jako je např. propracovaný systém pohonu všech kol Super All-Wheel Control, díky němuž se tento vůz skvěle uplatní při plnění policejních úkolů.“
 Pro model Outlander PHEV se od jeho uvedení v roce 2013 rozhodlo celkem 80 768 zákazníků (údaj na konci r. 2016) a tento vůz byl již čtyřikrát po sobě nejprodávanějším plug-in hybridem na evropských trzích.