Abrera, Alboran, Aranda nebo snad Teide? Seat hledá jméno pro nové SUV

Značka Seat chystá další SUV, které doplní modely Ateca a Arona. Rozhodl se vybrat z návrhů veřejnosti. Nyní má devět semifinalistů do užšího výběru.

 

Z 10 130 obdržených návrhů bylo vybráno následujících devět názvů míst ze španělské geografie, které mají šanci postoupit 12. září do finále:
Abrera — Alboran — Aran — Aranda — Avila — Donosti — Tarifa — Tarraco — Teide
Devět návrhů v semifinálovém kole úspěšně absolvovalo tři různá vyřazovací kola definovaná značkou SEAT, na jejichž průběh pečlivě dohlíželi odborníci společnosti SEAT a externích agentur se specializací na vyhledávání názvů a ochranu průmyslového a duševního vlastnictví:
1.    Hodnoty značky a charakteristika produktu. Na začátku byly vybrány názvy, které ladí s hodnotami značky a charakteristikou nového velkého SUV, třetího modelu značky SEAT v kategorii SUV po modelech Ateca a Arona.
2.    Jazyková kritéria. Poté byly názvy podrobeny pečlivému lingvistickému zkoumání, aby bylo zaručeno jejich snadné vyslovování v různých jazycích společně s pozitivními významy, které jsou s nimi asociovány. Této analýzy se zúčastnili odborníci z agentury specializované na vyhledávání názvů.
3.    Právní kritéria. Nakonec byla v mezinárodním měřítku ověřena legálnost kandidátů, aby se předešlo tomu, že by názvy byly již registrovány ostatními značkami na všech trzích, na nichž SEAT působí. Na této třetí a poslední fázi spolupracoval odborník na průmyslové a duševní vlastnictví.
SEAT nyní začne organizovat moderované skupinové diskuze (focus group) na svých hlavních trzích a uskuteční testy v různých zemích, v nichž prodává svá vozidla, aby z devíti názvů v užším výběru vybral minimálně tři finalisty.
Značka SEAT představí názvy, které postoupí do finále, 12. září na tiskové konferenci na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Od tohoto dne do 25. září bude moci veřejnost dávat hlasy svým preferovaným kandidátům na seat.com/seekingname a seat.es/buscanombre. Zvítězí název, který obdrží největší počet hlasů. SEAT zveřejní název nového SUV do 15. října.
Poprvé v historii španělské značky tak bude název jejího modelu vybrán na základě veřejného hlasování. Třetí SUV značky SEAT naváže na tradici, v níž jsou názvy jejích modelů odvozeny od názvů španělských míst. Prvním byl v roce 1982 model Ronda, nejnovějším příkladem je model Arona, představený 26. června v Barceloně.