Překvapivé výsledky přinesla studie německé společnosti ADAC, která zkoumala ekologičnost různých typů pohonů. Neměřila ale pouze emise „na výfuku“, sledovala celkovou ekologickou stopu. A ukázalo se, že elektromobily nejsou v řadě případů tak ekologické, jak si mnozí myslí.

 

S výjimkou USA se 175 států připojilo k tzv. Pařížské dohodě, která má za cíl snížit emise CO2 do roku 2050 o 80 až 90 procent kvůli záchraně ozonové vrstvy planety. Významnou měrou k tomu má přispět automobilová doprava, která vidí budoucnost v elektromobilitě. Samozřejmě nejen kvůli CO2, ale i emisím NOx. Ale pokud jde pouze o emise CO2, nemají elektromobily rozhodně nulové emise. ADAC ve spolupráci s Výzkumným centrem energie a životního prostředí v Heidelbergu měřil celkovou uhlíkovou stopu zanechanou automobily, tedy od těžby surovin po výrobu až po provoz a likvidaci. Elektromobily sice neprodukují emise tzv. na výfuku, ale jejich výroba, provoz na elektrickou energii, která nepochází pouze z obnovitelných zdrojů, a následná likvidace baterií znamenají nečekaně velkou produkci CO2. ADAC neporovnával jednotlivé modely, ale zveřejnil srovnání vždy po jednotlivých třídách.
Například auto vyšší střední třídy s naftovým motorem vyprodukuje při nájezdu 150 000 km celkem 33 000 kilogramů CO2, v přepočtu 219 g/km. Ale elektromobil stejné třídy vyprodukuje 277 g/km! U kompaktní třídy už se poměr obrací. ADAC hodnotil v této třídě i vozy na CNG a LPG a „vítězem“ se staly elektromobily se 150 gramy CO2 na kilometr, následované vozy na CNG s emisemi 174 g/km, diesely (186 g/km), LPG (188 g/km) a benzinovými vozy (201 g/km).

Čtěte také: Šéf BMW připustil, že současné elektromobily jsou ztrátové

Malé elektromobily tak z hlediska emisí CO2 jsou pro planetu přínosem, u velkých je to naopak. Dobře je to vidět ještě z jiného porovnání, které ADAC provedl. Elektromobily jako Tesla s velkým výkonem a tedy i velkými bateriemi, musejí na to, aby se v celkových emisích CO2 vyrovnaly dieselovým motorům, ujet neuvěřitelných 580 000 kilometrů!!! Benzinové motory doženou už po 116 000 kilometrech a plug-in hybridy po 130 000 km. V kompaktní třídě srovnají elektromobily skóre s benziny už po 45 000 km, diesely po 57 000 km a plug-in hybridy po 106 000 km.