Potvrzeno: Toyota Aygo X se bude vyrábět v Kolíně

auto, světlo, Aygo X

Automobilka Toyota potvrdila, že nový crossover pro třídu minivozů v segmentu A se bude jmenovat Aygo X a vyrábět se bude v kolínském závodu Toyota Motor Manufacturing v České republice. Odhalen bude počátkem listopadu.

Nový model předznamenává rozšíření stále rostoucí nabídky crossoverů značky Toyota. Označení X se čte jako „cross“ a navazuje na typický znak tohoto modelu uvedený v roce 2014 společně s Aygem druhé generace.

Při vývoji zbrusu nového Ayga X se Toyota rozhodla nabídnout modelovou obměnu kompletně vyvinutou a navrženou ve vývojovém centru Toyota Motor Europe. Vyrábět se bude rovněž v Evropě, v České republice.

Test Peugeot 508 SW PSE
Čtete také

Test Peugeot 508 SW PSE: Paradox doby

Test Peugeot 508 SW PSE. Plug-in hybrid se do Česka dováží jen na individuální objednávku.

Nejnovější kompaktní vůz z modelové nabídky od Toyoty je postaven na úspěšné podvozkové platformě TNGA GA-B, která se poprvé uplatnila u nového Yarisu, který je aktuálně evropským Autem roku 2021, a později též u nového provedení Yaris Cross.

Aygo X, vyvinuté v Evropě pro evropské zákazníky, reaguje na aktuální i budoucí životní styl v evropských městech a příměstských oblastech. Cílem je nabídnout sebejistý kompaktní crossover, jedinečný ve třídě minivozů.

Zdroj: Toyota