Nejvýkonnější sériový Peugeot je v ČR. 508 PSE ale nekoupíte jen tak

auto, šedé, peugeot

508 Peugeot Sport Engineered je nejvýkonnějším sériovým vozem, jaký kdy Peugeot vyrobil. Motor může vyvinout výkon 360 koní a točivý moment 520 Nm. V oficiálním ceníku ho ale nenajdete, importér vám ho doveze na individuální objednávku za 1 700 000 Kč.

Peugeot 508 PSE je plug-in hybrid. na stovku zrychlí za 5,2 s, zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,2 s, 1000 m s pevným startem zvládne za 24,5 s a maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.

Podvozek byl upraven následovně:

  • optimalizace proměnlivého tlumení se 3 režimy (Confort/Hybrid/Sport);
  • nižší světlá výška, širší rozchod o 24 mm vepředu a o 12 mm vzadu;
  • přední brzdové kotouče o průměru 380 mm a pevné třmeny se 4 písty;
  • 20″ kola s pneumatikami Michelin© Pilot Sport 4S.
auta, mercedes, dodací lhůty, Canva
Čtete také

Nová auta pořád nejsou. Na některá se čeká až rok a čtvrt

Dodací lhůty na nová auta se stále prodlužují. Na některé modely se čeští zákazníci počkají dokonce až rok a čtvrt. Loni…

Výkonu 360 koní je u vozu 508 Peugeot Sport Engineered dosahováno díky kombinaci výkonu jeho spalovacího motoru a dvou elektromotorů vpředu a vzadu. Pohon všech čtyř kol zajišťuje optimální pohyblivost za všech klimatických podmínek.

Režimy dobíjení jsou:

  • méně než 7 hodin s použitím běžné domácí zásuvky,
  • 4 hodiny se zesílenou zásuvkou 16 A,
  • méně než 2 hodiny při použití Wall Boxu 32 A.

K pohonu všech kol a optimální bezpečnosti je vůz 508 Peugeot Sport Engineered dodáván se všemi asistenčními systémy dostupnými u řady Peugeot 508, jako je noční vidění (Night Vision), adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go, systém udržování vozu v jízdního pruhu (Lane Positioning Assist), automatické nouzové brzdění atd.

Peugeot i-Cockpit nabízí kompaktní volant se třemi kryptonitovými drápy, což jsou typické prvky Peugeot Sport Engineered, a 100% digitální vyvýšený přístrojový panel. Grafické animace a centrální 10″ HD displej nesou pro větší exkluzivitu podpis značky.

508 Peugeot Sport Engineered je k dispozici ve 3 odstínech karoserie: specifická šedá Sélénium, černá Perla Nera, bílá Nacré. Všechny nápisy 508 Peugeot Sport Engineered jsou v černém provedení, aby se podtrhnul přirozené sportovní charakter vozu Peugeot 508.

V České republice se objednávky modelu 508 PSE řeší individuálně prostřednictvím koncesionářů značky Peugeot. Základní cena jje 1 700 000 Kč.

Zdroj: Peugeot