Delší dobu diskutovaná spekulace se potvrdila. Skupina Emil Frey Group se dohodla se skupinou Stellantis na převzetí distribuce značek Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep v Česku, na Slovensku a v Maďarsku.

Skupina Emil Frey Group se stává hlavním partnerem skupiny Stellantis v Maďarsku, v Česku a na Slovensku. Po značkách Peugeot, Citroën, DS a Opel přebírá odpovědnost i za dovoz značek Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep. Uzavření a uskutečnění této zamýšlené transakce přísně podléhá souhlasu příslušných antimonopolních orgánů.

Tato transakce navazuje na loňskou fúzi automobilek PSA a FCA, z níž vzešla skupina Stellantis, jeden z největších světových výrobců automobilů s výrobními zařízeními ve 30 zemích a obchodním zastoupením na 130 trzích po celém světě.

Po uzavření plánované transakce bude skupina Emil Frey Group dovážet celkem 9 značek Stellantis jak do Česka, tak na Slovensko a 8 značek Stellantis do Maďarska. Převezme odpovědnost za všechny středoevropské a východoevropské (dřívější) FCA aktivity v Maďarsku, České republice a ve Slovenské republice a po dokončení transakce dojde k převodu stávajících zaměstnanců. Převedeny budou rovněž všechny stávající smlouvy s koncesionáři.

Skupina Emil Frey Group se bude při zajištění úspěchu nové operace spoléhat na své zkušenosti a rozsáhlé know-how na těchto trzích. V důsledku tohoto nového provozního začlenění v Maďarsku, Česku a na Slovensku bude skupina Emil Frey Group zastupovat značky Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep, které mají na těchto trzích silnou pozici, což je pro úspěch nového uspořádání zcela klíčové. Skupina Emil Frey Group rovněž využije své odbornosti k distribuci veškerých náhradních dílů vztahujících se k těmto značkám a k úspěšnému rozvoji souvisejících poprodejních služeb v regionu.

Zájemců podle zákulisních informací bylo víc, zejména kvůli existující dealerské a servisní síti a dlouhodobě silné pozici užitkových vozů značky Fiat na všech zmíněných trzích. Sloučení zastoupení pod skupinu Emil Frey Group ale dává smysl vzhledem k tomu, že ostatní značky koncernu Stellantis už zastupuje. Díky využití řady nových vyspělých hnacích ústrojí vyvinutých v rámci skupiny Stellantis budou mít všechny tyto značky v nově získaném portfoliu prospěch z významných investic do technologií nejnovější generace a nových atraktivních modelů a vykročí v nejbližší době směrem k realizaci dlouhodobého strategického plánu skupiny Dare Forward 2030, který byl představen 1. března. Počínaje uvedením pěti nových modelů na trh v roce 2022 má každá značka jasně definovanou progresivní strategii, jejímž cílem je poskytnout našim zákazníkům kompletní řadu modelů splňujících dnešní i budoucí požadavky trhu.

Jsme velmi rádi, že můžeme rozšířit naši plodnou spolupráci se skupinou Stellantis v Maďarsku, v Česku a na Slovensku a upevnit naši přítomnost ve střední Evropě, strategickém regionu, kde naše skupina působí již více než 30 let. Díky této dohodě bude náš stávající obchodní model ještě výkonnější, a tedy výhodnější pro naše koncesionáře i zákazníky. Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep jsou nesmírně zajímavé a ikonické značky. Krásné produkty ve vynikající kvalitě a vybavené nejnovějšími udržitelnými technologiemi z nich učiní správnou volbu pro naše klienty. Díky velkému potenciálu na jednotlivých trzích jsme ve společnosti Emil Frey vysoce motivováni k tomu, abychom našim zákazníkům a koncesionářům v každé zemi poskytovali ty nejlepší služby,“ prohlásil Gerhard Schuermann, generální ředitel Emil Frey Group.

Zdroj: Emil Frey