Vrátí se Fabia RS jako elektromobil?

S velmi zajímavou informací přišel britský server Autocar. Podle něj koncern Volkswagen uvažuje, že mezi prvními elektromobily, které uvede v nejbližších letech na trh, by mohly být dynamické verze stávajících sériových aut, mimo jiné Škoda Fabia RS.

 

Fabia RS se prodávala ve dvou generacích, ale její výroba skončila v roce 2013 s příchodem aktuální třetí generace Fabie. Teď je ale možná na obzoru její návrat, který by paradoxně mohl přijít s rozvojem „ekologických“ elektroaut.
Britský Autocar totiž přišel s informací, že koncern VW uvažuje o tom, že slib uvést do roku 2025 na trh 30 elektromobilů, realizuje nejen představením zcela nových modelů, ale logicky i rozšířením nabídky těch stávajících. Kromě ryze úsporných variant v podobě třeba elektrického Golfu nebo hybridního Superbu by to mohly být i dynamické varianty v podobě modelů Seat Cupra a Škody Fabie RS. „Nemůžeme prostě jen lidi „přepnout“ od běžných aut k elektrickým, to je proces, který může trvat desetiletí. Ale musíme lidem ukázat krok za krokem, jaké možnosti elektrifikace nabízí,“ uvedl nejmenovaný zdroj Autocaru.
Škoda už sice v minulosti vyloučila návrat Fabie RS se spalovacím motorem, ale jiné možnosti nejsou vyloučené. „Pro další generaci Fabie by mohla existovat alternativa, mohli bychom se podívat na trochu jiné příležitosti,“ řekl údajně Autocaru předseda představenstva Bernhard Maier. Na otázku, jestli to znamená elektrifikace, odpověděl: „Ano, to by dávalo smysl.“