Třetí SUV španělského Seatu, technické dvojče Škody Kodiaq, ponese název Terraco. Ale moc nechybělo, aby mělo na začátku písmeno „A“, stejně jako jeho menší sourozenci Ateca a Arona.

 

Celkem 146 124 fanoušků značky ze 134 zemí, kteří se zúčastnili finálového kola ankety #SEATseekingName, rozhodlo o názvu Tarraco. To obdrželo 51 903 platných hlasů (35,52 %). Na druhém místě skončil název Avila, který podpořilo 41 993 účastníků (28,74 %). Aranda na třetím místě získala 39 321 hlasů (26,91 %) a pro poslední Alboran se vyslovilo 12 907 hlasujících (8,83 %).
V duchu tradice jmen vozů značky Seat jde opět o název města, na současných mapách ho ale nenajdete. Dnešní název města zní Tarragona. Jako nejstarší římská osada na Pyrenejském poloostrově bylo toto město jednou z hlavních metropolí Hispánie v době Římské říše. Středozemské město se může pochlubit nejen bohatstvím kulturních, historických a architektonických památek, ale také mladistvým duchem.
Tarraco je prvním označením modelu SEAT, které bylo vybráno ve veřejném hlasování. A čtrnáctým španělským zeměpisným označením, použitým jako název modelu značky SEAT. V roce 1982, před 36 lety, byl první model SEAT pojmenován po španělském městě Ronda. Od té doby dostalo název, inspirovaný španělskými zeměpisnými označeními, 12 dalších modelů: Ibiza, Malaga, Marbella, Toledo, Inca, Alhambra, Cordoba, Arosa, Leon, Altea a také dva nejnovější, Ateca a Arona.
Seat Tarraco, SUV s až 7 sedadly, bude uveden na trh koncem letošního roku.