Konec spekulací: Nová Honda Civic Type R bude!

auto, červené, okruh, Honda, Civic, Type R

Honda ukončila dlouhé měsíce spekulací. Oficiálně potvrdila, že tradiční hot hatch Civic Type R budou součástí nabídky nové generace modelu Civic. Novinka bude odhalena 21. července.

Honda zatím vydala jen první teaser modelu Civic Type R. A oznámila datum premiéry – ve čtvrtek, 21.7.2022 – 4h (CET). Do prodeje v Evropě přijde počátkem roku 2023. Datum představení nebylo zvoleno náhodně. 12.7.1972 se dostal do sériové výroby model Civic.

Honda announces all-new Civic Type R unveil date

Obrázek zatím prozrazuje jen málo. Potvrzuje, že se novinka od standardního Civicu bude lišit tradičním červeným označením Type R, speciální mřížkou chladiče a agresivnějším uspořádáním sání vzduchu. Další podrobnosti – především o tom, co se skrývá pod kapotou – budou zveřejněny až při oficiální premiéře vozu.

Nový rekord na okruhu Suzuka

Ještě před svým odhalením si nová Honda Civic Type R na japonském okruhu Suzuka připsala nový rekord pro vůz s pohonem předních kol. Trať dlouhou 5,8 km ujel za 2 minuty a 23,120 sekundy, o 0,873 sekundy rychleji než jeho předchůdce, Limited Edition 2021.

Volvo EM90, MPV, elektromobil
Čtete také

Volvo EM90: Jiní MPV opouštějí, Volvo s ním začíná. A v elektrice

Volvo EM90 bude prémiovým MPV. Nejprve pro Čínu, ale poté i pro Evropu.

Výkonové parametry nového hot hatchbacku zatím neznáme, ale překonaný rekord naznačuje, že by mohl získat mírně vyšší výkon. Již dříve bylo řečeno, že vůz je „připraven k testování na Nürburgringu“, což naznačuje, že pokus o rekord na Nordschleife by se mohl uskutečnit i s pohonem předních kol.

Nový soupeř Renaultu Mégane RS se od svého předchůdce nebude zvenčí nijak radikálně lišit. Celkový tvar karoserie s nízkým, širokým posezem, víkem zavazadlového prostoru ve stylu sedanu a velkým zadním křídlem je známý. Výrazné výfukové potrubí a červené brzdové třmeny jsou dalším náznakem jeho výkonnostního potenciálu.

Zdroj: Honda