Opel oživuje legendu. Opel Frontera se vrací jako elektromobil či hybrid

Opel Frontera

Německá automobilka odhalila první snímky nového modelu Opel Frontera. SUV bude od počátku k dispozici nejenom jako bateriový elektromobil, ale zákazníci si budou moci volit také verze se 48-Voltovou hybridní technologií v kombinaci se spalovacím motorem.

Opel Frontera kombinuje funkční a prostorný objem kabiny s expresivním vzhledem. Jednolitá černá maska modelu Frontera integruje automatické Eco LED světlomety. Při pohledu z boku zaujme masivní C-sloupek karoserie a výrazné podběhy kol, které propůjčují novému modelu sebevědomý a moderní vzhled.

Na moderní vzhled exteriéru navazuje i interiér nové Frontery, kde se promyšlený design snoubí s praktičností. Široké horizontální dekory na přístrojové desce a dveřích opticky rozšiřují již tak vzdušnou kabinu. Na cestující čeká plně digitální kokpit Opel Pure Panel se dvojicí 10-palcových displejů a multimediálním informačním a zábavním systémem, který je stejně odvážný a elegantní, jako volant. Opel se důsledně řídí filozofií maximálního komfortu s minimem rušivých vlivů, takže čistě řešený interiér Frontery řidiči maximálně usnadňuje život a brání jakékoli formě tzv. digitálního stresu.

Nová Frontera vychází vstříc i těm, kteří se raději spoléhají na vlastní mobilní zařízení – proto volitelně nabízí inovativní stanici pro chytré telefony. Po připojení ke stanici prostřednictvím aplikace se telefon uživatele stane ovládacím panelem infotainmentu a interaguje i s tlačítky na volantu.

Opel Frontera: Řada chytrých řešení

Přitažlivost nováčka ze stáje Opelu dále zvyšuje řada chytrých řešení. Například nabíjení mobilních zařízení je snazší díky chlazené bezdrátové nabíječce se dvěma USB porty pro přední cestující a dalšími dvěma ve druhé řadě sedadel. Větší zařízení, která by se za normálních okolností ani do kabiny dobře nevešla (například tablety), lze bezpečně uložit do středové konzole, a to díky pružnému popruhu, který je bezpečně drží na místě. Další otevřené úložné prostory v kabině (s pryžovým obložením zabraňujícím drnčení a klouzání) pojmou každodenní zavazadla. Cestující ve druhé řadě mohou využít integrované kapsy na smartphony v zadních opěrkách předních sedadel.

Nová Frontera zaujme i náročné klienty svou přepravní kapacitou. Ve standardní konfiguraci sedadel nabízí více než 460 litrů prostoru pro zavazadla, po sklopení zadních sedadel se přepravní kapacita zvýší až na 1600 litrů. Další flexibilitu umocňuje asymetricky dělená zadní lavice v poměru 60:40, dvojitá podlaha zavazadlového prostoru je standardem. Zákazníci, kteří si na cesty potřebují vzít opravdu hromadu zavazadel, mohou plně využít nosnost střechy přes 200 kilogramů.

Elektromobil nebo hybrid

Zákazníci si budou moci vybrat mezi čistě elektrickou variantou a vysoce účinnými hybridními systémy se 48-Voltovou technologií. Bez ohledu na to, jaké hnací ústrojí si zákazník vybere, může se díky specifickému nastavení podvozku těšit na opravdové potěšení z jízdy. Inženýři v Rüsselsheimu věnovali velkou pozornost typickým jízdním vlastnostem Opelu – a to i při jízdě vysokými rychlostmi po německých dálnicích.

Zdroj: Opel