Vánoční dárky na poslední chvíli? Čerpací stanice je místem nákupu pro 15% mladých lidí

vánoční dárek, čerpací stanice, orlen,

Který obchod má otevřeno i na Štědrý den odpoledne a kde se dají koupit vánoční dárky na poslední chvíli? Takovým místem je už po mnoho let čerpací stanice. Téměř čtvrtina mladých lidí do 26 let nakupuje vánoční dárky na poslední chvíli a 15 % všech dotázaných využívá k tomu čerpací stanice.

Vyplývá to z aktuálního průzkumu IPSOS pro síť čerpacích stanic ORLEN. Ta dokonce připravila pro tyto opozdilce speciální vánoční dárky. Nabídka zahrnuje, bonboniéry, vína, mobilní příslušenství nebo předplacené tankovací karty se slevou na pohonné hmoty. A jakkoli asi třeba ženy nebudou takovou věc brát pod stromečkem jako symbol sváteční romantiky, je největší zájem právě o tyto karty.

Podle průzkumu muži nakupují vánoční dárky na čerpacích stanicích zhruba dvakrát častěji než ženy. „Velké množství našich čerpacích stanic je v provozu non-stop. To z nich dělá ideální místo pro nákupy na poslední chvíli, včetně Štědrého dne. I letos jsme připravili dárkovou edici oblíbených předplacených karet na pohonné hmoty a dalších dárkových předmětů, takže je zaručeně z čeho vybírat. Pro nákup lze také využít nastřádané benefitní body v naší aplikaci,“ říká Rostislav Moravec, ředitel sítě čerpacích stanic ORLEN.

Nejoblíbenějším vánočním dárkem jsou již několik let předplacené tankovací karty Tankarta Easy. Lze jimi zaplatit nejen za pohonné hmoty, ale také za veškeré další produkty a občerstvení na čerpací stanici včetně mytí či vysávání vozidla. „Naše předplacené tankovací karty se staly oblíbeným vánočním dárkem. Jejich obliba každým rokem roste. V listopadu a prosinci stoupá jejich prodej pravidelně téměř o třetinu ve srovnání s ostatními měsíci. Během posledních předvánočních dní jsou prodeje až šestinásobné,“ dodává Moravec.

Průzkum také ukazuje, že tankovací kartu pravidelně využívá 29 % motoristů, dalších 18 % ji má, ale používá jen občas. Značka ORLEN je přitom nejčastěji uváděnou značkou mezi držiteli tankovacích karet (23 %). Výhody věrnostních programů jsou pro zákazníky atraktivní –  45 % respondentů uvádí, že mobilní aplikace vítají, protože jim přináší zajímavé benefity, a dalších 31 % je používá proto, že jsou nutné pro získání výhod.

Čerpací stanice nejsou jen místem pro palivo –  11 % dotázaných kupuje na čerpací stanici hračky pro děti, pokud je něco zaujme, a dalších 15 % se nákupu hraček nebrání. To znamená, že čtvrtina návštěvníků čerpacích stanic je otevřená nákupu hraček, přičemž muži nakupují hračky zhruba o třetinu více než ženy.

Zdroj: ORLEN Unipetrol