Nová Kia Rio přichází na český trh

nova_kia_rio_5

nova_kia_rio_5Zbrusu nová Kia Rio, která se ukázala světu poprvé letos v březnu na autosalonu v Ženevě, přichází teď také na český trh.

“Nové Rio není další vývojovou fází svého předchůdce, ale jedná se o naprosto nový model. Není evolucí, je revolucí,“ říká Vít Pěkný, generální ředitel Kia Motors Czech. “Je atraktivnější a se svěžím nádechem sportovnosti – u nového Ria je obdiv zkrátka zaručen,” dodává Pěkný.

nova_kia_rio_6„Nové Rio je odpovědí značky Kia na poptávku zákazníků po vyšší kvalitě, širším výběru i atraktivním a vzrušujícím designu. Do svého segmentu přináší za skvělou cenu plnou bezpečnostní výbavu. To, co je běžné v zemích na západ od našich hranic, je nyní díky nové generaci modelu Rio dostupné také českým zákazníkům,“ komentuje dále Vít Pěkný.

U nového Ria se navíc podařilo snížit provozní náklady, přičemž množství emisí CO2 začíná na pouhých 85 g/km. Tento fakt řadí nové Rio nejen na špici B-segmentu, ale dokonce i před všechny vozy, které se současné době v Evropě prodávají.

nova_kia_rio_interier1Nové Rio jde v České republice do prodeje od 6. září. V nabídce jsou akční limitované edice Edition 1 a Edition Pro za zvýhodněnou cenu. S leasingovým bonusem za 199 980 Kč, nebo bez financování za 239 980 Kč. Už v základním provedení disponuje Rio nadstandardní bezpečnostní výbavou v podobě osmi airbagů, ESC, ABS s rozdělovačem brzdného tlaku EBD, brzdovým asistentem BAS a systémem VSM – vehicle stability management. 

Další neobvyklé prvky výbavy, z nichž mnohé se v tomto segmentu objeví vůbec poprvé, nabídne Rio ve vyšších stupních výbav, anebo na přání.

„Nové Rio není dalším nízkorozpočtovým vozem pro východní trhy,“ upozorňuje Vít Pěkný. „Za necelých 240 000 Kč získá český motorista kvalitní, moderní a bezpečný automobil s plnohodnotnou výbavou. To vše doplněno o jedinečnou 7letou záruku výrobce,“ uzavírá Vít Pěkný.

 

{gallery}automobil_ve_firme/KIA_RIO{/gallery}