V anketě Flotila roku zaznamenaly největší úspěch značky Škoda a VW

Flotila roku

Flotila rokuMagazín Flotila vyhlásil výsledky jubilejního desátého ročníku ankety o nejúspěšnější flotilový vůz. Automobily byly zařazeny do sedmi samostatných kategorií, přičemž o  výsledném umístění vozů rozhodovaly hlasy fleetových manažerů a prodeje nominovaných vozů.

Vyhlášení výsledků a předání cen vítězným automobilkám proběhlo 14. listopadu 2013 během slavnostního večera v jazzovém klubu Občanská plovárna. Výsledky byly vyhlášeny v sedmi flotilových kategoriích, přičemž nominace jednotlivých vozů vznikla na základě prodejů automobilů v období leden až září 2013 dle statistiky SDA.

Celkové vítěze i pořadí vozů v jednotlivých kategoriích určil počet bodů vzešlý na základě více než 1000 došlých hlasovacích lístků či hlasů z internetového hlasování fleetových manažerů a prodejů nominovaných vozů (registrace na IČO). „Výjimečnost naší ankety je právě kombinace individuálního hodnocení ze strany fleetových manažerů a skutečného počtu registrovaných vozů. Letos jsme dali poprvé větší váhu právě hlasu fleetových manažerů, jejichž preference se na celkovém bodovém výsledku podílely ze 60 %, “ říká k systému volby šéfredaktor magazínu Flotila Michal Žďárský a doplňuje: „Základní myšlenkou naší ankety stále zůstává, že nestačí pouze vyrobit líbivé auto, ale důležité je ho umět i prodat a najít mu své místo na trhu,“ dodává Žďárský.

V kategorii Malý referentský vůz zvítězila Škoda Fabia, za kterou se na druhém a třetím místě umístily modely Hyundai i20 a VE Polo. V kategorii Referentský vůz zvítězil automobil VW Golf, který na pomyslných stupních vítězů doplnil model Škoda Rapid a Hyundai i30. V prestižní kategorii Manažerský vůz nejvíce zabodovala Škoda Octavia, která díky přízni fleetových manažerů i nedostižným výsledkům v prodejních číslech v této kategorii jasně zvítězila. Druhé místo v této kategorii obsadila Škoda Superb, třetí se umístil VW Passat. V kategorii SUV zvítězil vůz Volvo XC60, druhé místo obsadil model Škoda Yeti a třetí pozici vybojoval model Hyundai ix35. V kategorii vozů MPV zvítězil VW Touran, který byl následován Škodou Roomster a letošní novinkou Citroën C4 Picasso.

Mezi malými užitkovými vozy se z vítězství radoval VW Transporter, druhé místo obsadil Fiat Doblo, třetí skončil Mercedes-Benz Vito. V kategorii Užitkových vozů do 3,5 t zvítězil stejně jako v loňském ročníku Ford Transit a první místo tak drží již třetím rokem v řadě. Na druhém místě se umístil VW Crafter a třetí místo vybojoval Peugeot Boxer.