Doprava se po uvolnění opatření vrací do normálu

registrace aut

Zatímco prodeje automobilek stále strmě padají, doprava houstne a vrací se na čísla známá z doby před karanténou. Ukázala to data z mobilní sítě, která zpracovává operátor O2.

Ať už se pohybujete v Praze nebo na hlavních silničních tazích v republice, určitě jste to zaznamenali sami. Dopravní provoz na dálnicích i hlavních tazích v Praze se po poslední vlně uvolňování epidemiologických opatření rychle vrací k úrovní před vyhlášením karantény. A potvrzuje to i analýza anonymizovaných dat z mobilní sítě, kterou v rámci nástroje O2 Geodata zveřejnil operátor O2.
„V analýze jsme porovnávali dopravní situaci před zavedením opatření a v době karantény na dálnicích D1 a D35 a v pražských ulicích 5. května nebo v Bubenečském tunelu. Data ukázala, že provoz klesl v druhé polovině března v pracovní dny zhruba na polovinu, o víkendu byl ještě nižší. Nyní data ukazují, že se doprava na dálnicích i městských tepnách pomalu vrací ke stavu před vyhlášením karantény,“ popisuje Ferdinand Kraus z O2 Media, které podobné analýzy pravidelně zpracovává.

auta, leasing, zdražování aut
Čtete také

Mimořádné odpisy končí, firmy urychleně nakupují nové vozy

Mimořádné odpisy na fleetová auta bude možné využít už jen necelé čtyři měsíce. Využívá je více než polovina firemních zákazníků….

Propad hustoty dopravy po zavedení prvních plošných opatření souvisejících s onemocněním COVID-19 je patrný z poskytnutých grafů porovnávajících provoz v druhé půlce března a na konci dubna vzhledem k provozu před karanténou.