Nové SUV Suzuki Across je první plug-in značky

Suzuki Across suv bílé

Japonská automobilka rozšiřuje svoji řadu modelů 4×4 o nové SUV střední třídy Suzuki Across. Díky němu poprvé nabídne plug-in hybridní pohon tvořený atmosférickým čtyřválcem a dvojicí elektromotorů. Uvedení nového modelu na český trh je předběžně plánováno na začátek roku 2021.

Nové Suzuki Across je prvním modelem značky v Evropě, který vznikl díky spolupráci s automobilkou Toyota. Novinka těží ze společné techniky, design má každá automobilka svůj, byť na první pohled novinka může někomu připomínat Toyotu RAV4. Jako první model Suzuki nabídne Across elektrický pohon všech kol a možnost dobíjení baterie ze zásuvky.

Pneumatiky, continental, zimní, letní
Čtete také

Každý pátý Čech jezdí v létě na zimních pneumatikách. Je to risk

Z průzkumu společnosti Continental vyplývá, že až dvacet jedna procent českých řidičů jezdilo v roce 2023 na zimních pneumatikách i v létě.

Součástí standardní výbavy bude multimediální systém s konektivitou Apple CarPlay, Android Auto a MirrorLink. Tato trojice technologií pro spojení auta s chytrým telefonem je dostupná napříč celou modelovou řadou Suzuki. Štědrý prostor pro posádku doplňuje zavazadlový prostor o základním objemu 490 litrů.

Díky velké baterii o kapacitě 18,1 kWh (50,9 Ah) se Across pyšní čistě elektrickým dojezdem 75 km na jedno nabití. Emise CO2 dosahují dle přísnější metodiky WLTP jen 22 g/km. ACROSS je tedy nejen prvním Suzuki v Evropě schopným jízdy čistě na elektřinu, ale vykazuje také nejnižší emise CO2 z celé modelové řady. Elektrický pohon zajišťuje primárně elektromotor s parametry 134 kW a 270 Nm. Kdykoliv je to potřeba, je připraven se připojit také zážehový atmosférický motor o objemu 2,5 litru o výkonu 136 kW a 227 Nm. Pohon zadních kol je čistě elektrický, zajišťuje jej elektromotor se 40 kW a 121 Nm.