Hummer je zpět! A to jako elektrický pick-up o výkonu 1000 koní

auto, Hummer, terén, pick-up

Elon Musk vzbudil rozruch představením elektrického pick-upu Cybertruck, do terénu se s elektromotorem pod kapotou chystá také jiná legenda – Hummer EV.

Pod křídly automobilky GMC vyvinuli konstruktéři nový model, který by měl vyrazit do světa pod legendární značkou Hummer. Vzhledově si Hummer EV zachovává robustnost a ostré rysy svých spalovacích předchůdců, designu ale nechybí ani futuristické prvky jako úzké přední LED světlomety propojené prosvětleným pruhem přes celou čelní masku. 

CNG
Čtete také

CNG brutálně podražilo. Kilogram koupíte ze 68, ale i 140 korun

Rozdíl v ceně benzínu se může u čerpacích stanic lišit i o několik korun. To je ale nic proti cenám stlačeného zemního plynu CNG….

Uvnitř modelu Hummer EV najde uživatel 13,4palcový infotainment a 12,3palcový digitální přístrojový štít. Pro jízdu v terénu se bude hodit systém UltraVision s až 18 kamerami, včetně těch umístěných na podvozku. Samozřejmě nechybí různé režimy a asistenti pro jízdu terénem.

Trojice elektromotorů má dát vozu Hummer EV systémový výkon 1000 koní a zrychlení z 0 na 100 km/h za tři sekundy. Na jedno nabití by přitom měl ujet až 350 mil.

auto, Hummer, terén, pick-up