Mnoho automobilových nadšenců zaplakalo, když Škoda oznámila, že nová generace Fabie nedostane variantu kombi a místo ní se bude dál vyrábět kombi verze současné generace. Právě v době, kdy má nová Fabia už 2000 zákaznických objednávek, získala ta stará generace velkou zakázku od státní správy.

Ministerstvo financí dokončilo jednu z největších veřejných soutěží na nákup nových automobilů, v rámci níž poptávalo vozidla pro 61 subjektů státní správy a samosprávy. Mladoboleslavská automobilka zvítězila s vozem Škoda Fabia Combi, který dodá v počtu až 498 kusů, a to včetně servisních služeb po dobu 5 let nebo 150 000 km.

Velký centrální nákup Ministerstva financí se týká 61 orgánů státu. V následujících dvou letech budou vozy odebírat například Ministerstva obrany, životního prostředí a dopravy včetně jejich podřízených organizací, mezi které například patří například Správa železnic, Ředitelství silnic a dálnic a další subjekty státní správy a samosprávy.

„Jsme potěšeni tím, že značka Škoda uspěla v centrálním výběrovém řízení Ministerstva financí, které tímto nákupem zajistí potřebnou obměnu vozového parku pro několik ministerstev a desítky jimi řízených institucí. Naše vozy uspěly v konkurenci ostatních soutěžitelů zásluhou výhodného poměru ceny a užitné hodnoty a také díky příznivým provozním nákladům,“ zhodnotil výsledek státního tendru Martin Jahn, člen představenstva společnosti zodpovědný za prodej a marketing.

auta, leasing, zdražování aut
ČTĚTE TAKÉ:  Dodací lhůty se prodlužují, některé modely už letos nedostanete


„Centrální nákupy jsou krásným příkladem, jak stát může a dokáže šetřit. Za poslední dva roky stát centrálně nakoupil už za 20 miliard korun a zapojilo se více než 250 organizací veřejné správy. A to včetně krajů a obcí, kterým centrální nákup může přinést nejen finanční úsporu, ale také úlevu od papírování a byrokracie,“ uvádí ministryně financí Alena Schillerová a dodává: „Stávající centrální nákup na 500 osobních vozidel Škoda využije v následujících dvou letech na šest desítek úřadů včetně malých obcí, které si přijdou až na 20% úsporu v ceně auta.“

Škoda Auto v souladu s touto smlouvou poskytne České republice až 498 vozů Fabia Combi ve výbavě Ambition rozšířené o vybrané prvky mimořádných výbav, které budou poháněny motorem 1,0 TSI o výkonu 70 kW v
kombinaci s pětistupňovou manuální převodovkou. Jednotliví odběratelé mohou automobily odebírat ve standardní
výbavě definované centrálním zadavatelem, případně lze vozidla v souladu se zadávací dokumentací obohatit o
volitelnou nadstandardní výbavu. Ke všem vozům jsou vytendrovány také servisní služby po dobu 5 let nebo 150 000 km podle toho, co nastane dříve. První vozy budou odběratelům předány do konce letošního roku.

Zdroj: Škoda Auto