Alfa Romeo není mrtvá. Ukázala nové SUV Tonale

auto, modré, SUV, Alfa Romeo

Po dlouhé době představila značka Alfa Romeo nový model. Tonale je malé SUV, které dostane rovněž hybridní a plug-in hybridní variantu.

Alfa Romeo Tonale je určená pro mladé, metropolitně založené a dynamické zákazníky. Vyznačuje se výrazným, smyslným a vysoce moderním design, který rozvíjí tradiční i nové stylistické prvky značky, jakými jsou pětiotvorová litá kola, „teleskopický“ přístrojový panel, tříramenný volant a čelní světlomety se sinusovou křivkou. Na kompaktních rozměrech – délka 4,53 metru, šířka 1,84 m a výška 1,6 m – vznikl jedinečný italský design, který rozvíjí současný styl Alfa Romeo.

Interiér byl inspirovaný závodní historií Alfa Romeo a je silně zaměřen na řidiče, se snadným přístupem ke všem ovládacím prvkům pro bezpečný a jedinečný zážitek z jízdy. Stejná péče byla věnovaná i ostatním cestujícím, kteří tak mají k dispozici vše pro pohodlné cestování. Výsledkem je interiér navržený pro cestující a jejich okolí, který se vyznačuje pečlivou pozorností k detailům a neustálou snahou o nejvyšší kvalitu.

auto, zima
Čtete také

Očistit, nastartovat a hned vyjet. Řidiči to v zimě pořád dělají špatně

Teplo v interiéru vozu neznamená, že je motor zahřátý. Jeho zahřátí nepomůže volnoběh, ale rovnou až jízda. V zimě je proto správný…

Infotainment zahrnuje plně digitální 12,3“ obrazovku, hlavní 10,25“ dotykovou obrazovku a plynulé, sofistikované multitaskingové rozhraní, díky kterému budete mít vše na očích, aniž byste odváděli pozornost od řízení. Dvě velké Full TFT obrazovky s celkovou úhlopříčkou 22,5“ představují to nejlepší v dané třídě a segmentu.

Tonale představuje dvě úrovně elektrifikace, hybrid a plug-in hybrid. Tonale debutuje hybridním motorem VGT (turbodmychadlo s variabilní geometrií) o výkonu 160 k, který je exkluzivním hnacím ústrojím Alfa Romeo. Turbodmychadlo s variabilní geometrií je zde spojené se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou Alfa Romeo TCT a 48voltovým elektromotorem „P2“ o výkonu 15 kW a točivém momentu 55 Nm. Elektromotor umožňuje pohánět kola i ve chvílích, kdy je spalovací motor vypnutý. Alfa Romeo se rozhodla pro toto technické řešení, aby mohla nabídnout originální elektrifikovaný zážitek. Převodovka umožňuje startování a jízdu v elektrickém režimu při nízkých rychlostech a při parkování. Při uvedení na trh bude k dispozici také verze Hybrid o výkonu 130 k, opět spárovaná se sedmistupňovou převodovkou Alfa Romeo TCT a 48voltovým elektromotorem „P2“.

Špičkový výkon zaručuje exkluzivní verze Plug-in Hybrid Q4 s výkonem 275 k, která z 0 na 100 km/h zrychlí za pouhých 6,2 sekundy a zajistí dojezd v čistě elektrickém režimu až 80 km v městském cyklu (přes 60 km v kombinovaném cyklu), což jsou jednoznačně nejlepší hodnoty ve třídě a v segmentu. Pohon všech kol Q4 je standardem verze Plug-in Hybrid a zajišťuje bezkonkurenční úroveň bezpečnosti a potěšení z jízdy.

Nabídku doplňuje vznětový přeplňovaný motor 1,6 l o výkonu 130 k a točivém momentu 320 Nm, který je spojen se šestistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou Alfa Romeo TCT a pohonem předních kol.

Zdroj: Alfa Romeo