Peugeot 408: Čtyřková řada se vrátí jako dynamický fastback

auto, silueta, Peugeot 408

Peugeot 407 skončil v roce 2011 a byl nahrazen vozem 508. Nyní se ale čtyřková řada do nabídky značky vrátí, a to v podobě dynamického fastbacku Peugeot 408.

Mnoho informací o novince Peugeot 408 zatím není. Ty hlavní jsou, že bude odhalena 22. června a půjde o dynamický fastback. Zkratka PHEV v pojmenování oficiálních fotografií napovídá, že v nabídce pohonů nebude chybět plug-in hybrid.

Peugeot zatím uvedl jen to, že vůz je nadále podrobován nejpřísnějším testům v rámci příprav na podzimní uvedení do výroby. Ve formě těchto testovacích vozů najel nový model již celkem 1 100 000 km ve všech možných podmínkách, na všech typech silnic a v nejrůznějších klimatických podmínkách. Překonal přejezdy brodů, zpevněné i vyježděné cesty, štěrk, jízdu v extrémním horku i mrazu, ve dne i v noci.

Test Suzuki Swift
Čtete také

První jízda / Test Suzuki Swift: Vítězný tým se nemění

První jízda / Test Suzuki Swift: Nová generace Suzuki Swift je malé šikovné auto do města, které se v designu moc nezměnilo, ale exceluje spotřebou jen kousek nad čtyřmi litry.

Informace z tiskové zprávy dále uvádějí: „Pod poslední verzí maskování nového modelu 408 je zřejmá nádherná silueta dynamického fastbacku se zvýšenou karoserií, velkými koly a charakteristickým postojem šelmy, který je pro modely značky typický. Nový Peugeot 408 byl navržen tak, aby poskytoval zodpovědné potěšení z jízdy. Mimořádná péče byla věnována jeho aerodynamice. Výsledkem je optimalizace průniku vzduchu ze všech úhlů.“

Nový model Peugeot se bude prodávat pod označením Peugeot 408, s výjimkou Číny, kde ponese název 408X.

Martin Šidlák

auto, silueta, Peugeot 408