Nestává se moc často, že by na tuzemský trh vstoupila nová značka, Česko ale letos zažívá už druhou premiéru tohoto druhu. Po britsko-čínské MG je druhou letošní novou značkou francouzská Alpine. Má první a na dlouho asi poslední showroom v Průhonicích a její model A110 se dá koupit od 1 490 000 Kč.

Jean Rédélé, ve 24 nejmladší automobilový dealer ve Francii, se v 50. letech minulého století účastnil řady rally s vozem Renault 4 CV. Na jeho základě vytvořil vlastní sportovní vůz a 25. června 1955 založil novou značku Alpine. Ta se dokonce proslavila i v Česku. Vladimír Hubáček vyhrál s modelem Alpine stal 8x mistrem republiky na okruzích i v rallye. A i nemotoristická veřejnost viděla několik vozů Alpine v slavném filmu Jáchyme, hoď ho do stroje, kde v závodě kolem Konopiště honí auto s Luďkem Sobotou za volantem.

Nyní Renault, pod něhož Alpine patří, startuje novou etapu rozvoje. I v dnešní době, která sportovním autům moc nepřeje, se mu to prodejně daří. Model A110 měl premiéru v roce 2017 a prodeje stále rostou. Loni se meziročně zvedli o 74%, když si vůz odvezlo domů 2659 zákazníků. Na konci roku bylo v provozu 100 dealerství, ke konci června letošního roku by jich mělo být už 139, z toho 22 mimo Evropu. Jedním z nejnovějších je první centrum Alpine v České republice, které bude provozovat jeden z největších prodejců vozů Renault a Dacia, společnost Pyramida Průhonice.

auto, šedé, Cupra Born
ČTĚTE TAKÉ:  Test Cupra Born: Horší nebo lepší alternativa k Volkswagenu ID.3?

V České republice tak zákazníci budou moc objednat celý aktuální sortiment značky, který zahrnuje modely:

  • A110 (s cenou od 1 490 000 Kč)
  • Nová A110 GT (od 1 740 00 Kč)
  • Nová A110 S (od 1 815 000 Kč)

Sdílejí pohon v podobě čtyřválcového turbomotoru o objemu 1,8 l, který je spojen se sedmistupňovou automatickou převodovkou Getrag s dvojitou mokrou spojkou.

Alpine A110 je vstupní branou do „alpského“ světa. Kombinace “alpského” podvozku a motoru o výkonu 252 koní poskytuje potěšení z jízdy připomínající Berlinette.

Nová Alpine A110 GT je sportovní kupé řady Grand Touring. Motor o výkonu 300 koní ve spojení s podvozkem “Alpine” představuje ideální spojení výkonu a komfortu. Díky své všestrannosti a vzácné eleganci je A110 GT sportovním vozem pro každodenní cesty i pro cestování na dlouhé vzdálenosti.

Nová Alpine A110 S je na vrcholu nabídky a zaměřuje se na výkon. “Sportovní” podvozek plně využívá potenciál motoru o výkonu 300 koní. V srdci má sportovní charakter, na přání dostává semi-slick pneumatiky a specifickou aerodynamickou sadu vhodnou pro uspokojení řidičů, kteří hledají ostřejší pilotáž zejména na okruhu. A110 S je koncentrátem emocí.

Do roku 2026 chce značka přejít od jednoho modelu se spalovacím motorem ke třem 100% elektrickým modelům. Mělo by jít o:

  • 100% elektrický sportovní kompaktní vůz (segment B) založený na platformě Alliance CMF-B EV,
  • 100% elektrický crossover GT (segment C) založený na platformě CMF-EV Alliance,
  • 100% elektrický nástupce modelu A110 vyvinutá ve spolupráci s Lotusem.