Značka MG startuje s dvěma SUV a 10stupňovým automatem

auto, červené, MG

Český automobilový trh je bohatší. Prodej dvou modelů zde zahájila značka MG. Jeden spalovací a jeden plug-in hybridní model bude nabízet 19 dealerů v České republice. Přijdou i další vozy, včetně elektromobilů.

Původně britská značka MG založená roku 1924, dnes patřící do čínského koncernu SAIC, vstoupila oficiálně 29. června na český a slovenský trh. V řadě evropských zemí se už prodává, loni si některý její model koupilo 52 546 zákazníků. Letos za první čtvrtletí už 22 135. Slibuje atraktivní ceny, nižší než konkurence, a krátké dodací lhůty. Začne se dvěma modely, spalovacím crossoverem ZS a plug-in hybridním SUV EHS s unikátní 10stupňovou převodovkou.

MG ZS: Crossover pod půl milionu

Nové ZS prošlo na jaře 2020 modernizací, plní roli skvělého zástupce segmentu B-SUV a nabízí velmi dobrou hodnotu za vynaložené peníze. Startovací cena je 424 940 Kč. ZS je obchodně nejúspěšnějším modelem MG. K pohonu slouží dva zážehové motory: menší přeplňovaný přímovstřikový tříválec o objemu 1,1 litru nabízí výkon 82 kW, a větší čtyřválec 1,5 litru. Pohon je výhradně předních kol. Kromě toho ale nejnověji existuje také elektrická verze ZS EV, která by se měla do prodeje dostat později. Ta nabízí výkon 115 kW a na jedno nabití ujede až 440 km.

auto, oranžové, MG ZS
Ojetá auta, Unsplash
Čtete také

Ojetá auta z Německa výrazně podražila, až o 17%

Ojetá auta z Německa jsou v Česku oblíbená. Drží si svoji pověst, že se o ně majitelé lépe starají a díky lepší kvalitě německých…

MG EHS: Unikátní 10stupňový automat

SUV EHS je s délkou 4574 mm o něco větší než Škoda Karoq. Centrální dotyková obrazovka infotainmentu se chlubí úhlopříčkou 10,1 palců. Z výběru bezpečnostních technologií stojí za zmínku MG Pilot, který zastřešuje hned několik důležitých asistenčních systémů najednou a který dokáže do rychlosti 19,2 km/h auto sám zastavit. K detekování prostoru před vozem EHS využívá kombinace kamery a radaru.

K pohonu HS / EHS slouží zážehový přeplňovaný čtyřválec 1,5 s výkonem 119 kW, nebo ve verzi PHEV plug-in hybridní hnací jednotka, která nabízí systémový výkon 190 kW. Unikátní je desetistupňová převodovka kombinující 4 stupně pro elektromotor a 6 stupňů pro spalovací motor. Čistě elektrický dojezd na jedno nabití činí 52 km. Ceny jsou stanoveny jen pro plug-in hybridní verzi a začínají na částce 887 940 Kč.

Znaka MG se bude prodávat u 19 dealerů v České republice a u 7 na Slovensku, převážně jde o prodejce značky Mitsubishi.

Martin Šidlák