Malým vozům ještě úplně neodzvonilo. Ještě než je pravděpodobně zabije norma Euro 7, uvede Renault na trh modernizaci páté generace modelu Renault Clio.

Renault Clio si od svého uvedení v roce 1990 našlo už 16 milionů zákazníků. Nyní se představil facelift páté generace. Výrazné změny doznala přední maska. Zvětšená mřížka chladiče s kostkovaným designem působí dojmem síly a sportovní dynamiky. Má tmavší odstín u loga a světlejší odstín ve směru ke krajům. Verze Techno a Esprit Alpine mají vpředu na karoserii pod chladičem aerodynamickou lištu, která nezapře svoji přímou inspiraci závodními automobily.

Nové Clio je prvním modelem nové vlny automobilů Renault s novým tvarem předních světel, který je inspirován logem značky. Jako příklad lze uvést segmenty denního svícení na obou stranách, které mají tvar polovičního kosočtverce. Také zadní nárazník prošel změnou: difuzor vizuálně zvětšuje zadní část, zvyšuje přítlačnou sílu k vozovce a zdůrazňuje technickou vyspělost tohoto vozu. Modernizovaná zadní světla nyní mají křišťálově transparentní kryty umožňující pohled dovnitř.

Renault Clio: Sázka na ekologii

Sedadla, výplně dveří a palubní deska u verze Techno jsou potaženy speciální ekologicky vyrobenou textilií obsahující až 60 % vláken TENCEL, což je látka na bázi celulózy. Důležitá je i skutečnost, že v novém Clio se nepoužívá žádná kůže.

V interiéru najdeme digitální přístrojový štít se 7“ až 10“ úhlopříčkou. Toto provedení se liší podle stupně výbavy. Multimediální systém Renault Easy Link v kombinaci s volbou režimů MULTI-SENSE a dvaceti asistenčními systémy, které má řidič k dispozici, ještě více usnadňují řízení.

Nové Clio je nabízeno s paletou motorů využívajících různé zdroje energie, včetně technologicky nejvyspělejší verze 145k E-Tech Full Hybrid. Tento vůz umožňuje každému poznat potěšení, kterým je řízení automobilu na elektrický pohon ve velkých městech, a zároveň snížit spotřebu paliva a emise CO2. Ostatní verze s benzínový motorem a motorem na LPG pokrývají široké spektrum výkonu a potřeb. Základem je přeplňovaný benzínový tříválec motor s výkonem 90 koní a šestistupňovou manuální převodovkou dosahujíci točivého momentu 160 Nm.

Zdroj: Renault