NIO chystá malý elektromobil Firefly s cenou kolem 650 000 Kč

Nio Firefly

Společnost NIO oznámila přípravu a vývoj malého elektromobilu pod kódovým označením Firefly určený pro evropský trh. Cenovka by se měla pohybovat kolem 23.500 liber (cca 650.000 Kč) a předpokládaný rok uvedení tohoto modelu je již rok 2024.

Společnost NIO pracuje na dvou projektech – AlpsFirefly – dvě cenově dostupné samostatné značky. Oba jsou pracovní názvy, o definitivních názvech značek se teprve rozhodne.

Projekt Firefly se zaměřuje na vývoj nové značky pro evropsky zaměřené elektromobily základní úrovně s uváděnou cílovou cenou kolem 23 500 liber (cca 650.000 Kč) což by jej pravděpodobně postavilo proti chystanému Volkswagenu ID. 2.

Nové modely Firefly a Alps by oba byly vybaveny technologií výměny baterií NIO, která uživatelům umožňuje vyměnit baterii za méně než pět minut na speciálních stanicích místo nabíjení. Ale protože vozidla budou menší, nebudou moci používat NIO Swap Stations, což vyžaduje vybudování samostatné sítě.

Uvidíme, jaké budou další zprávy ohledně nových připravovaných modelech, zatím jsou informace pouze dílčí. Snad se brzy dozvíme detailní informace třeba i s vizualizací.

Petr Spěvák, původně vyšlo na serveru Niofan.cz