Jaromír Jágr mění auto. Model Kia EV6, s kterým naboural do tramvaje, nahradí Kia EV9

Jaromír Jágr, Kia EV9,

Hokejista Jaromír Jágr pokračuje ve spolupráci se značkou Kia. Dosavadní vůz Kia EV6 nahradí v jeho garáži největší elektrické SUV značky – Kia EV9.

Kia EV9 s délkou přes pět metrů určené až pro sedm cestujících nabízí dojezd více než 560 km, množství bezpečnostních asistentů a netradičních funkcí, jako například možnost otočení druhé řady sedadel (v případě 6místné verze) proti směru jízdy. Model má rovněž k dispozici funkci ultrarychlého dobíjení, která umožní dobít akumulátor na 250 kilometrů jízdy už za 15 minut nebo dobít kapacitu akumulátoru z 10 % na 80 % za 24 minut. Jako vůbec první vůz v České republice disponuje i funkcemi V2H a V2G, umožňujícími elektřinou z akumulátoru vozu napájet dům nebo ji vracet zpět do sítě.

„V partnerství s Kiou je pro mě důležitá vzájemná spokojenost a respekt. S každým autem, v kterém jsem od Kia jezdil, ať už to byl Stinger, plug-in hybridní Sorento, elektrické Niro nebo teď poslední EV6 jsem měl a mám stoprocentní spokojenost. A to nejen s auty, ale také se servisem. Poskytované služby od Kie jsou pro mě důležité, protože vím, že kdykoli zavolám, tak mám záruku podané ruky,“ řekl Jaromír Jágr a dodal: „EV9 je každopádně větší, než jsem čekal.

„Jakmile si na auto zvyknu, můžu na stadionu klidně jezdit i s naší rolbou, která nám upravuje led,“ vtipkoval J. Jágr s tím, že by stálo za to změřit síly obou vozidel. Generální ředitel Kia Czech Arnošt Barna vše uzavřel slovy: „V tomto pomyslném zápase by to mohlo být vyrovnané. EV9 má navrch v rozměrech a výbavě, rolba ve výkonu. Rozhodoval by tedy řidič a my každopádně sázíme na Jaromíra s EV9.“

Zdroj: Kia