Pneumatiky Goodyear se staly vítězem tradičního testu letních pneumatik magazínu Auto Express, nejprodávanějšího motoristického týdeníku ve Velké Británii.

Test letních penumatik byl zaměřen na celosvětově nejprodávanější rozměr 205/55R16 a navzájem hodnotil deset různých značek pneumatik na základě několika hlavních kritérií, mimo jiné ovladatelnosti na suché i mokré vozovce, brzdných vlastností za mokra i na suchém povrchu, odolnosti vůči aquaplaningu, hlučnosti, valivého odporu a ceny.

ČTĚTE TAKÉ:  Emise vzniklé opotřebením pneumatik jsou 1200x horší než ty z výfuku.

Nové pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance 2 si v celém testu letních pneumatik vedly velmi dobře, a nakonec v něm také dosáhly na první příčku. Kim Adams, který je pro Auto Express testoval, řekl: „Jde o debutové vítězství pneumatik EfficientGrip Performance 2, které dokázaly vybalancovat dobrou výkonnost za mokra s přilnavostí na suché vozovce i působivou hodnotou spotřeby paliva.”

Jejich výkonnost v ovladatelnosti na suché vozovce Kim Adams komentoval takto: „Za mokra jsem se za volantem cítil jistě díky pevnému předku a současně dostatečné kontrole zadních kol. Ale teprve na suchu se nejnovější EfficientGrip dostávají skutečně do svého živlu… dobře zatáčejí a řidič může víc šlápnout na plynový pedál než u konkurenčních pneumatik, aniž by ztratil stopu. Ve srovnání s většinou konkurenčních pneumatik u nich také déle trvá, než dojde ke ztrátě přilnavosti.”

Pneumatiky si v testu vedly velmi dobře i v kritériích valivého odporu a hlučnosti; v obou skončily rovněž na prvním místě.