Tohle je nová Škoda Fabia. Automobilka zatím ukázala jen skicu

Škoda Fabia

Na světě je první oficiální snímek, který naznačuje, jak bude vypadat nová Škoda Fabia čtvrté generace. Silueta ukazuje linii střechy a nové proporce vozu, který poprvé využívá modulární platformu MQB-A0 koncernu Volkswagen.

Platforma přináší více prostoru v interiéru, nejmodernější asistenční systémy a široké možnosti konektivity. Hnací ústrojí modelu je poháněno zážehovými motory nové generace. Světová premiéra nové generace modelu Škoda Fabia se uskuteční na jaře 2021.

elektromobily, i-stock
Čtete také

Proč jsou elektromobily dražší, než auta se spalovacím motorem?

Také jste si někdy položili otázku, proč jsou elektromobily dražší, než vozy se spalovacím motorem? Pokusíme se na to odpovědět…

Dalších informací zatím není moc. Automobilka v tiskové zprávě konstatuje, že s využitím modulární platformy MQB-A0 koncernu Volkswagen vyrostla nová Škoda Fabia ve srovnání s předchozí generací ve všech směrech. Například objem zavazadlového prostoru, který patří k přednostem současné generace modelu, se navýšilo o dalších 50 litrů. Díky pevnější tuhosti karoserie umožňuje platforma MQB-A0 také vylepšení v oblasti pasivní bezpečnosti a stejně tak nabízí širokou škálu moderních asistenčních systémů, které byly dosud dostupné pouze pro vozy vyšší třídy.

Jisté je, že nová Škoda Fabia bude mít pod kapotou výhradně benzinové motory, pohon předních kol a zákazníci si budnou moct vybrat mezi manuální nebo automatickou sedmistupňovou převodovkou DSG. Páteř nabídky bude zcela jitě tvořit agregát 1.0 TSI, ale platforma umožňuje i zástavbu nejen silnějších motorů 1.5 TSI, ale i mildhybridů. Na prvním snímku je zatím hatchback, který se začne prodávat už letos. Verze kombi bude minimálně další dva roky v prodeji ve stávající třetí generaci pod označením Tour.

Martin Šidlák