Už na květen je naplánovaná premiéra nové generace modelu Škoda Fabia. Automobilka zveřejnila první oficiální designové skici. Čtvrtá generace bude výrazně větší, dynamičtější a emocionálnější než jeho úspěšní předchůdci.

Přechod na modulární platformu MQB-A0 koncernu Volkswagen přináší nové možnosti v uspořádání prostoru a vytváří ještě více místa pro cestující a zavazadla. Mezi další highlighty patří ostře tvarované přední světlomety a zadní svítilny s LED technologií.

ČTĚTE TAKÉ:  S VW ID.3 napříč Evropou

První dvě designové skici ukazují čisté, moderní a dynamicky vypracované linie nového modelu Škoda Fabia. Čtvrtá generace bude o 111 milimetrů delší a o 48 milimetrů širší než její předchůdce. Nová Škoda Fabia bude vůbec poprvé postavena na modulární platformě MQB-A0 koncernu Volkswagen. Kromě ještě většího prostoru pro cestující se tak o dalších 50 litrů zvětší i zavazadlový prostor. Šikmý pohled na přední část odhaluje úzké přední světlomety a širokou masku chladiče, která je typická pro designový jazyk značky Škoda. Díky chromovanému rámečku a černým lamelám působí nová Škoda Fabia sportovně elegantním dojmem. Robustní vzhled navíc umocňují velká kola.  

Protáhlý střešní spoiler s bočními finlety zajišťuje společně s aerodynamicky optimalizovanými vnějšími zpětnými zrcátky a aktivní žaluzií chladiče umístěné ve spodním otvoru pro přívod vzduchu na předním nárazníku vynikající aerodynamiku.

Zbývající skici podávají bližší představu o moderních světlech nového modelu Škoda Fabia. V ostře řezaných předních Full LED světlometech, které sahají až k masce chladiče, připomínají LED moduly ledové kvádry. Zřetelný je i modul denního svícení ve tvaru písmene L. Typické krystalické prvky značky ŠKODA se nacházejí také ve struktuře úzkých zadních světel, která budou k dispozici i v Full LED verzi.

Nová Škoda Fabia dostane pětici benzinových motorů o výkonu od 48 kW do 110 kW. Většina z nich také nabízí kombinovanou spotřebu zhruba 5 l/100 km v režimu WLTP. V kombinaci s na přání dostupnou 50l nádrží místo standardně nabízené 40l nádrže tak činí dojezd více než 950 km. Novým základním motorem je tříválcový motor 1,0 MPI o výkonu 48 kW (65 k). V porovnání s předchozím modelem vzrostl výkon o 4 kW (5 k). Více o motorech najdete zde.

Zdroj: Škoda Auto