Čeští zákazníci si budou muset na nové vozy počkat až do příštího roku, automobilka ale ukázala první fotky nové generace modelu Opel Astra. Bude jako hatchback i kombík, se spalovacími motory i jako elektromobil.

Stěžejním stylistickým prvkem exteriéru je „tvář“ Astry Opel Vizor ve své nové generační interpretaci. Opel Vizor se plynule rozpíná po celé šířce čelní masky vozu a integruje hi-tech prvky, jako jsou extrémně štíhlé LED matrixové světlomety IntelliLux LED, které představují v segmentu kompaktních vozů unikátní inovaci.

Nová generace přístrojového panelu Pure Panel s plně prosklenými povrchy zaujme integrací dvou širokoúhlých displejů, které řidiči poskytují základní informace a nerozptylují jej složitým ovládáním. Rozměrné displeje doplňuje střídmý počet manuálních ovladačů. Pro Opel příznačná ergonomická sedadla vynikají elegantním tvarováním i originálním čalouněním, třešničkou na dortu je zcela nový volant.

auto, modré, SUV, Nissan Qashqai
ČTĚTE TAKÉ:  Třetí Nissan Qashqai slibuje elektromotor, který nemusíte nabíjet

Opel Astra nové generace byl navržen a vyvinut v mateřském závodě automobilky v německém Rüsselsheimu – a zde se bude také vyrábět. K dispozici bude v provedení pětidveřový hatchback a kombi Astra Sports Tourer. Hned od počátku budou mít zákazníci možnost volby mezi spalovacími motory nebo elektromotorem. Výroba nové astry se rozjede ještě letos, na tuzemském trhu se nové Astry objeví začátkem roku 2022.

Zdroj: Opel