Značka Volkswagen zveřejnila první designové skici modelu ID. AERO, první zcela elektrické limuzíny. Určena je zatím ale jen pro čínský automobilový trh. Digitální světová premiéra studie se uskuteční v pondělí 27. června.

Po elektrických SUV a crossoverech přichází Volkswagen i elektrickým autem klasičtějšího střihu. Budoucí sériově vyráběná verze studie ID. AERO rozšíří rodinu modelů ID. o limuzínu vyšší střední třídy. Stejně jako všechny modely z rodiny ID. je i nová limuzína zkonstruována na základě modulární platformy pro elektromobily MEB koncernu Volkswagen. Výrobce upozorňuje na aerodynamickou příď a střechu, jejichž tvarové řešení pomáhá snižovat spotřebu elektrické energie a prodlužovat dojezd.

Sériově vyráběná verze studie ID. AERO se začne prodávat na čínském automobilovém trhu ve druhé polovině roku 2023. Příslušný sériově vyráběný model pro severoamerické a evropské trhy bude představen v roce 2023. Volkswagen poté zahájí ve svém montážním závodě v Emdenu sériovou výrobu finální verze modelu ID. AERO pro evropské a severoamerické trhy.

Zdroj: Volkswagen