Šokující překvapení: Skica Škoda VISION 7S slibuje 7místné auto

auto, interiér, skica, Škoda, VISION 7S, design

Šokující překvapení: Studie Škoda VISION 7S slibuje nové 7místné auto. Šest míst ve třech řadách a jedna integrovaná dětská sedačka na nejbezpečnějším místě uprostřed vozu. Škoda Auto ukázala zatím jediný obrázek studie vozu, který by měl ukázat další pohled na nový designový jazyk.

Designová skica obvykle ukazuje některé prvky vnějšího designu. Prezentovat ho na obrázku interiéru z „leteckého“ pohledu se zaměřením na uspořádání sedadel není úplně obvyklé. O to víc je pravděpodobnější, že v případě studie Škoda VISION 7S nejde jen o nějaké designérské cvičení, ale v Mladé Boleslavi se pracuje na novém sedmimístném modelu. Automobilka už řekla, že bude čistě elektrický.

„Náš nový designový jazyk je minimalistický, funkční a autentický,“ řekl Oliver Stefani, šéfdesignér společnosti. I v budoucnu se zaměříme na klasické přednosti vozů Škoda, mezi které patří velkorysý prostor, snadné ovládání a vysokou funkčnost. S novým designovým jazykem učinila Škoda Auto další krok, a ještě více se zaměří na zákaznickou zkušenost. Velkou kreativitu našich designérů a konstruktérů podtrhují variabilně posuvné prvky interiéru a nově vyvinuté Simply Clever prvky, jako je například zabudovaná dětská autosedačka. Minimalistické linie interiéru navazují na čisté linie exteriéru vozu.“


Šokující překvapení: Skica Škoda VISION 7S slibuje 7místné auto

Interiér nového koncepčního vozu Škoda VISION 7S se vyznačuje symetrickým „obepínajícím“ designem. Široká horizontální palubní deska zasahuje až ke dveřím, čímž ještě více zvyšuje pocit prostornosti. Optimálně umístěná odkládací plocha pro ruku umožňuje pohodlné ovládání dotykové obrazovky a tlačítek pro rychlý přístup s haptickou odezvou.

Dotyková tlačítka má rovněž nově navržený volant. Ambientní osvětlení osvětluje různé části interiéru, včetně stavu nabíjení, a poskytuje vhodné osvětlení při nastupování a vystupování z vozu. Výplně dveří mají rovněž interaktivní haptické a vizuální prvky. Opěradla předních sedadel jsou vybavena držáky na multimediální zařízení pro cestující ve druhé a třetí řadě. Nachází se zde také integrované batohy.

Alfa Romeo Stelvio
Čtete také

Alfa Romeo Giulia a Stelvio jsou zpět. Obě za zhruba milion

Alfa Romeo představila modernizované modely Giulia a Stelvio. Spolu s modelem Tonale se pokusí obnovit prodeje značky na českém trhu. Na úvod…

Inovativní posuvné ovládací prvky pro různé režimy

Prostorný interiér má dvě různé konfigurace, které nabízejí nový prostorový zážitek pro samotnou jízdu a odpočinek. V režimu Jízda jsou všechny ovládací prvky v základní poloze a centrální dotykový displej je otočen vertikálně, aby optimálně zobrazoval důležité informace během jízdy. Režim Relax lze aktivovat při nabíjení nebo při zastávce na odpočinek. Volant a přístrojová deska se posunou dopředu a sedadla v první a druhé řadě se posunou dozadu, aby mohli cestující sedět ještě pohodlněji. Tato varianta nabízí cestujícím maximální prostor a komfort.

Zdroj: Škoda Auto