Pozor, vlak! Škoda testuje unikátního asistenta Traffication

auto, vlak, přejezd

Upozornění na blíží se vlaky testuje ve svých vozech Škoda Auto. Nová funkce aplikace Traffication se v rámci pilotního projektu zkouší v České republice.

Škoda Auto nabízí novou funkci pro palubní aplikaci Traffication ve spolupráci s českou dopravní společností Leo Express. Stávající uživatelé si již mohou nainstalovat aktualizaci s touto službou. O nové verzi jsou majitelé vozů Škoda informováni v notifikačním přehledu palubního infotainmentu. Stejně tak se zpráva o updatu objeví v digitálním obchodě s aplikacemi, který je dostupný z rozhraní ve voze. K instalaci postačí potvrzení ze strany uživatele.

Řešení na bázi cloudového úložiště

Poloha vlakových souprav se pravidelně ukládá do cloudového úložiště. Odtud se tyto informace následně přenášejí do všech vozů Škoda vybavených aplikací Traffication a nacházejících se v blízkosti železničního přejezdu, k němuž se vlak přibližuje. Varování o přijíždějící soupravě se pak zobrazuje na středovém displeji infotainmentu jako vyskakující zpráva a současně zřetelně zazní i hlasová výstraha. Automobilka již pracuje na integraci dalších železničních dopravců napříč Evropou. Zároveň probíhají jednání s několika dalšími společnostmi.

lyže, nosič, box, Toyota
Čtete také

Jak nejlépe vozit lyže a snowboard v autě

Zimní lyžařská sezóna začíná. Odborníka od značky Toyota jsme se zeptali, jak nejlépe vozit lyže a snowboard v autě.

Více než jen vlaky: aplikace varuje před náledím i špatným počasím

Vedle nového varování před přijíždějícími vlaky zobrazuje aplikace Traffication řadu dalších výstražných údajů. Ty získává jak od poskytovatelů dopravního zpravodajství, tak přímo z dalších vozů Škoda. Jedná se například o upozornění na zhoršené povětrnostní podmínky, špatnou sjízdnost silnice nebo dopravní nehody. Aplikace rovněž odhalí, když vůz najede do protisměru například na dálnici, a varuje ostatní řidiče.

Vozy Škoda automaticky rozpoznají sníženou viditelnost, například díky aktivaci mlhových světel. I tento údaj je odeslán do cloudového úložiště. Řidič automobilu může navíc nebezpečnou situaci v provozu sám nahlásit jednoduchým klepnutím na obrazovku. A varovat tak ostatní uživatele využívající aplikaci Traffication. Aplikace je nyní k dispozici ve 32 evropských zemích a varování zobrazuje ve 23 jazycích.

Zdroj: Škoda Auto