Osmiválec s více než pěti sty koňmi, ale i ochrana proti balistickému útoku. Desítka speciálních pancéřovaných limuzín Audi A8 L Security vozila evropské politiky v rámci předsednictví Česka Radě EU.

Poskytnutými vozidly Audi A8 L Security byli přepravováni nejvyšší představitelé jednotlivých delegací. Šlo o prezidenty, premiéry a ministry států EU 27 a přidružených zemí přizvaných k jednotlivým jednáním na nejvyšší úrovni. Flotila deseti reprezentačních limuzín absolvovala v průběhu cca tří měsíců 60 jízd o celkové délce bezmála 7000 kilometrů. Značka Audi zajistila policejnímu týmu také nepřetržitý technický servis a precizní přípravu vozidel před operačním nasazením včetně důkladného proškolení řidičů.

ČTĚTE TAKÉ:  Audi R8 a TT se loučí limitovanými edicemi, nadprůměrně jich zamíří do Česka

Modelová řada Audi A8 prošla v závěru loňského roku významnou modernizací. Týká se také pancéřovaných verzí Audi A8 L Security, jejichž konstrukce splňuje vysoké požadavky na ochranu cestujících. Pohon bezpečnostní reprezentační limuzíny zajišťuje vidlicový osmiválec přeplňovaný dvěma turbodmychadly ve spojení s mild-hybridní technologií (MHEV). Ta využívá hlavní elektrickou síť s napětím 48 V. Vyspělý pohon všech kol quattro přenáší na vozovku nejvyšší výkon motoru 420 kW (571 k).

Mezi technické highlighty modernizovaného modelu patří prediktivní aktivní podvozek, dynamické řízení všech kol, mild-hybridní i plug-in hybridní pohony, soubor 40 pokrokových asistenčních systémů, digitální světlomety Matrix LED a zadní svítilny OLED.

Zdroj: Audi