LeasePlan vyladil služby pro užitková vozidla

elektrické dodávky

Společnost LeasePlan dokončila projekt, který vyladil veškeré interní procesy firmy i jejích smluvních partnerů tak, aby zohlednily specifika provozu lehkých užitkových automobilů.

Audit těchto procesů nyní potvrdil, že služby, které LeasePlan poskytuje zákazníkům prostřednictvím svého full-service operativního leasingu, jsou plně použitelné i pro LCV vozidla, konkrétně pro automobily kategorie N1.

„Uvědomujeme si, že existuje rozdíl mezi používáním osobních aut a lehkých užitkových vozů. Převoz nákladu je totiž nezbytnou podmínkou pro podnikání. V případě, že se tento převoz přeruší, dochází na straně zákazníka k okamžitým ztrátám. Všechny úpravy a změny procesů, povedou ke zrychlení a zkvalitnění postupů,“ vysvětluje Jan Petráň, manažer společnosti LeasePlan Česká republika pro oblast LCV vozidel.

Tuzemská pobočka LeasePlanu má v zákaznické flotile škálu užitkových automobilů kategorie N1, tedy do 3,5 tuny. Patří sem tradiční vany neboli furgony ale také vozidla s nástavbami. Výjimkou nejsou automobily s dílenskými i jinými vestavbami.

Pomoc s výběrem i financováním

„Naši odborníci jsou připraveni poradit s výběrem vhodného podvozku, s volbou nástavby nebo vestavby i agregátu. Když je vozidlo s nástavbou a agregátem správně technicky navržené, jsou vytvořeny ideální předpoklady pro jeho úspěšný přeprodej po ukončení operativního leasingu. To má příznivý vliv na výši pravidelných měsíčních splátek,“ dodává Jan Petráň.

Pro následné bezproblémové používání vozidel je nezbytná správně nastavená servisní síť. Pro oblast podvozků má LeasePlan nasmlouvány osvědčené partnery. Ti disponují odpovídající výškou vrat, dostatečnou kapacitou servisních zvedáků i dostupností náhradních dílů.

Dalším požadavkem bývá kvalita a rychlost provedení. LeasePlan při výběru opravce přihlíží i k možnosti servisovat mimo obvyklou pracovní dobu. Pro vozidla s nástavbou anebo agregátem společnost vyžaduje zajištění servisních prací na těchto komponentech.

LeasePlan vypiloval také asistenční služby pro uživatele LCV vozidel. Už v základní verzi poskytuje asistenci pro vozidla s nástavbami a agregáty. Jako zápůjční vozy při déletrvajícím servisu i po nehodě nabízí užitková auta ve verzi van či furgon v závislosti na velikosti poškozeného automobilu.

Zdroj: Leaseplan