Asistence i objednání do servisu: LeasePlan spustil digitální kartu

karta řidiče, leaseplan

Řidiči, kteří jezdí ve vozech pronajatých formou operativního leasingu od společnosti LeasePlan, si mohou nově do mobilního telefonu stáhnout digitální kartu vozidla. Najdou v ní všechny potřebné informace o automobilu i o službách, na které mají v rámci operativního leasingu nárok. Zároveň se mohou prostřednictvím karty kdykoli spojit s LeasePlanem a řešit nejrůznější situace včetně pojistných událostí.

Firma přichází s novinkou na začátku letní sezony, která je vždy spojena s vyšší mobilitou, a tedy i s nárůstem počtu problémů, do kterých se řidiči dostávají. Kartu vozidla si řidiči nahrají do „digitální peněženky“ podobně jako platební karty, letenky nebo vstupenky. V prostředí Android jde o aplikaci Yourwallet a v prostředí iOS o Wallet. K nahrání potřebují unikátní QR kód, který jim LeasePlan zašle e-mailem. Všichni noví zákazníci obdrží informaci, jak QR získat, hned při převzetí automobilu.

LeasePlan pro nový nástroj využívá osvědčené řešení vydavatele a vývojáře mobilních digitálních karet Your Pass.

„Digitální karta založená na platformě Your Pass poskytne řidičům velmi rychlé a přímé spojení s LeasePlanem. Snadno si na ní vyhledají potřebné informace. Nemusejí se přitom obávat, že by jim zabrala hodně místa v paměti telefonu, protože není koncipována jako samostatná aplikace. To je její podstatná výhoda,“ říká Martin Brix, generální ředitel společnosti LeasePlan Česká republika.

Dacia Jogger LPG
Čtete také

LPG je stále v kurzu. Vede Dacia, ale na trhu je i čínský Great Wall

Zájem o LPG je v Česku stále velký. Jakkoli řada výrobců tento pohon opustila, Dacia jím válcuje trh a objevily se i nové modely. K dostání jsou totiž v Česku nově i čínské pick-upy na LPG značky Great Wall.

Řidiči najdou na kartě užitečné odkazy, které mohou využít kupříkladu pro přivolání silniční asistence, pro objednání do servisu či nahlášení škodní události, při vrácení vozidla po skončení leasingu anebo při ztrátě dokladů od auta. Některé volby je nasměrují na telefonní nonstop linku LeasePlanu, jiné automaticky otevřou předvyplněný elektronický formulář, který stačí doplnit a jednoduše odeslat, další vedou na webové stránky s podrobnějšími informacemi.

Každý řidič nalezne na kartě výčet služeb, které má sjednané, může aktualizovat stav najetých kilometrů, vyhledat si pneuservis, případně si prostudovat podrobnější popis jednotlivých služeb. Nechybějí nezbytné kontakty včetně relevantních odkazů na Facebook, LinkedIn a webové stránky.

„V druhé fázi, kterou zprovozníme během několika měsíců, budeme kartu využívat i k zasílání notifikací s důležitými upozorněními, která budou určena vždy jen konkrétnímu řidiči,“ dodává Martin Brix.

Půjde třeba o výzvu k objednání na přezutí pneumatik či na STK, o informaci o ukončení opravy vozidla, o blížícím se konci pronájmu automobilu a podobně.

Digitální karta je všem zákazníkům LeasePlanu dostupná zdarma. Po první registraci ji mohou využívat bez dalšího přihlašování.

Zdroj: Leaseplan