Volkswagen představil nový model ID.7, první globální elektrický model značky pro vyšší střední třídu. Sedan slibuje dojezd až 700 kilometrů na jedno nabití. V Evropě a Číně začne prodej v letošním roce, v Severní Americe v roce 2024.

Volkswagen ID.7 je prvním modelem na základě modulární platformy pro elektromobily MEB (Modularer E-Antriebsbaukasten) se zcela novou generací velmi hospodárného pohonu. Jeho elektromotor o výkonu 210 kW/286 k je dosud nejvýkonnějším elektromotorem v modelech Volkswagen ID. Tato výkonová varianta bude pro ID.7 k dispozici nezávisle na zvolené velikosti akumulátorové baterie.

Nový pohon je optimalizován především z hlediska spotřeby elektrické energie. V závislosti na velikosti sady akumulátorů bude podle předběžných údajů dojezd na jedno nabití až 700 kilometrů podle metodiky WLTP.

Nový koncept ovládání

Volkswagen ID.7 má vnější délku téměř pět metrů a aerodynamicky tvarovanou karoserii. Jeho elegantně klesající oblouk střechy ve stylu kupé přispívá k dosažení vynikajícího součinitele aerodynamického odporu vzduchu cca 0,23 v závislosti na výbavě. Za velkorysou nabídku prostoru v interiéru pro všech pět cestujících vděčí auto dlouhému rozvoru náprav ve spojení s krátkými převisy karoserie.

ID.7 poprvé používá nový koncept ovládání a zobrazování. Součástí nového konceptu jsou především následující sériově dodávané prvky:

−       displej informačního a zábavního systému s úhlopříčkou 38 centimetrů (15 palců)

−       průhledový displej s rozšířenou realitou

−       nové ovládání klimatizace a libovolně nastavitelná tlačítka pro oblíbené funkce integrovaná do první úrovně menu informačního a zábavního systému

−       dotykové posuvníky se spodním osvětlením

Urychlená elektrická ofenziva

Nové ID.7 je jedním z deseti nových elektrických modelů, které Volkswagen uvede na trh do roku 2026. Již v letošním roce se začne prodávat nové ID.3, ID. Buzz s dlouhým rozvorem a sedan ID.7. V roce 2026 bude uvedeno elektrické kompaktní SUV a sériová verze studie ID. 2all za méně než 25 000 eur. Výrobce automobilů z Wolfsburgu tak bude mít v porovnání s konkurencí nejširší portfolio elektromobilů.

Zdroj: Volkswagen