Po uvedení konceptu All-Terrain ve Třídě E na jaře 2017 přichází nyní také Mercedes-Benz C jako druhý všestranně nadaný model s výrazným vzhledem a mnohostrannými schopnostmi.

Mercedes-Benz C ve verzi All-Terrain si snadno poradí s lehkým terénem, například s jízdou po nezpevněných lesních cestách. Díky světlé výšce, která je o 40 milimetrů vyšší než u konvenční Třídy C kombi, ve spojení s většími koly, standardním pohonem všech kol a dvěma terénními jízdními režimy. Mezi stylistické prvky terénně orientovaného modelu patří specifická maska chladiče, speciální nárazníky, vizuálně naznačené spodní ochranné panely vpředu a vzadu a matné, tmavě šedé lemy podběhů kol.

Mercedes-Benz i All-Terrain navíc disponuje mnoha výjimečnými prvky nedávno představené nové Třídy C. Mezi ně patří hospodárné čtyřválcové motory s 48V technikou, informační a multimediální systém MBUX (Mercedes-Benz User Experience) s intuitivním ovládáním a schopností učit se a nejnovější generace asistenčních systémů. DIGITAL LIGHT (volitelná výbava) zahrnuje speciální terénní světla. Mercedes-Benz i All-Terrain oslaví světovou premiéru v září na IAA v Mnichově a u evropských prodejců se objeví ještě v letošním roce.

nabíjení, elektromobil
ČTĚTE TAKÉ:  Deutsche Bank kritizuje elektromobily: Chudí je platí bohatým

„Více než 10,5 milionu prodaných vozů Třídy C od roku 1982 ukazuje, jak oblíbená je Třída C u našich zákazníků. A také její nová generace má za sebou skvělý vstup na trh s více než 50 000 objednávkami za pouhé tři měsíce. S verzí All-Terrain rozšiřujeme naši atraktivní nabídku sedanů a kombi Třídy C o novou variantu v tomto úspěšném segmentu,“ říká Britta Seeger, členka představenstva společností Daimler AG a Mercedes-Benz AG, odpovědná za prodej.

Mercedes-Benz i All-Terrain má v porovnání s konvenční Třídou C kombi nepatrně větší vnější rozměry. Vnější délka 4755 milimetrů je o čtyři milimetry delší. V důsledku rozšířených podběhů kol vzrostla vnější šířka o 21 milimetrů na 1841 milimetrů. Kvůli zvětšení světlé výšky o 40 milimetrů je vozidlo s 1494 milimetry také vyšší. Standardně se dodávají pneumatiky rozměru 225/55 R 17 na kolech 7,5 J x 17 H2 ET 44,5. Na přání jsou k dispozici pneumatiky 245/45 R 18 na kolech rozměru 8 J x 18 H2 ET 41, resp. pneumatiky 245/40 R 19 na kolech 8 J x 19 H2 s hloubkou zálisu 41 mm.

Na stejné úrovni zůstal zachován objem zavazadlového prostoru a jeho variabilita. Ve sportovní zádi se ukrývá prostor pro přepravu zavazadel o objemu 490 až 1510 litrů. Opěradla zadních sedadel verze All-Terrain jsou dělená a sklopná v poměru 40:20:40. Díky standardně dodávanému systému EASY-PACK lze zadní výklopné víko pohodlně otvírat nebo zavírat stisknutím tlačítka, a to buď na klíčku od zapalování, nebo na ovládacím panelu výplně dveří řidiče, popřípadě na odjišťovacím madle zadního výklopného víka.

Zdroj: Mercedes-Benz